Де живуть Нарциси?

Зображення користувача Наталія Братасюк.
  Наталія Братасюк

Поки Боги Олімпу сперечались між собою, хто з них кращий, головніший, важливіший біля підніжжя гори в цей час просто росли Нарциси….

Цю фантазію можна продовжити, накладати на міжособистісні і ділові стосунки, однаковим в цій ситуації залишається та обставина, що Нарцис завжди буде на місці, де йому хочеться «рости» і ті, хто його недооцінять поплатяться власним спокоєм, почуттями, навіть життям.

Про безжальних, незворушних, непохитних, самозакоханих людей говорять, як про Нарцисів, які живуть поряд з нами.

З Нарцисом неможливо будувати стосунки – він любить виключно себе одного. Вас він згоден терпіти поряд тільки при умові, що ви весь час говоритимете про його досконалість, бездоганність. Ви втомитесь від цього, ваш емоційний ресурс закінчиться, бо ж навзаєм ви не отримуєте зовсім нічого. Неминучим буде розставання, розчарування і від того, як ви переживете їх, залежатиме ваша емоційна стабільність і успішність в подальшому житті.

Одна з легенд про Нарциса показує сценарій розвитку подій – доля німфи Ехо. З імені дівчини стає зрозумілий фінал історії.

Щодо ділових стосунків, майте наувазі, що Нарциса зігнорувати, не помітити, пройти повз не вийде. Він так чи інакше заявить про себе, залишаючись завжди там, де вподобає собі, і поволі, не витрачаючи сил на суперечки, просто одного разу «проросте» на Олімпі.

В житті Нарциси говорять про свою кращість, вищість, милуються собою і всім, що має стосунок до їх особи. Їм не цікаво слухати вас і про вас.

Хворобливий нарцисизм проявляється претензією на унікальність в усьому, і в стражданні також: «Я не така/такий, як всі», «Так погано, як от мені ніколи нікому в житті не було».

Будь-яке переживання – позитивне чи негативне, має бути по своїй інтенсивності і наслідках ідеальним переживанням.

Нарциси не схильні почути вас, хоча можуть запитувати, що їм робити.

В своїх муках досконалого переживання вони стають у власних очах всемогутніми Богами, яким ви потрібні тільки, щоб в вас, як в гірському озері побачити власне відображення.

Нарцисизм як психологічний феномен властивий кожному з нас. Завдяки йому ми здатні «скласти собі ціну» із знаком плюс або мінус, вміємо любити себе або ненавидіти. Без нього ми б не вміли любити чи ненавидіти й інших.

Застрягши на самолюбуванні чи самоприниженні, знецінюючи інших або себе, виказуючи всьому світові свою зверхність кожний може перетворитись на бездушного і холодного Нарциса, поряд з яким немає місця іншій живій душі.

Тепер ви знаєте відповідь на запитання, де живуть Нарциси?

Схожі матеріали читайте на сайті: www.bratasyuk.com

 

        

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання