Новини

Читацькі смаки ужгородців: від Анни Гавальди до Василя Шкляра

Як то кажуть, книга – найкращий подарунок. Новорічно-різдвяний період підтвердив цю теорію повністю: за словами продавців ужгородських книгарень, попит на книги, особливо на подарункові видання, з кінця грудня до середини січня, значно зріс. Проте, окрім подарункових екземплярів, роль найкращих святкових презентів виконують улюблені твори улюблених авторів.

         Як зазначає Марина Чинадій, власник і продавець в книгарні «Кобзар», кожна вікова категорія має своїх фаворитів серед книг:«Жінки часто купують книги Анни Гавальди, молодь надає перевагу Бернарду Верберу, а чоловіки запитують детективи Чінгіза Абдуллаєва та романи Умберто Еко. Серед молодшої аудиторії найбільш популярними є твори Всеволода Нестайка та тетралогія «Ерагон» Крістофера Паоліні, не втрачає популярності і український переклад семи книг про Гаррі Поттера». Однак є й фаворити, так би мовити, універсальні: як молоде, так і старше покоління, часто зупиняють свій вибір на трилогії «Міленіум» Стіга Ларсона, на романах «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса та «1Q84» Харукі Муракамі. Щодо літератури Закарпаття, то найбільш читабельними є твори Мирослава Дочинця, Петра Мідянки, Сергія Федаки, Петра Скунця, Івана Петровція, словники Павла Чучки, етнологічні праці Михайла Тиводара.

         Продавець в «Книгарні» на Петефі теж змогла виділити найпопулярніші серед ужгородських читачів бестселери: роман «Чорний ворон» Василя Шкляра, «Записки украинского самашедшего» Ліни Костенко та твори Люко Дашвар. Серед дитячих книг лідирують ті ж «Ерагон» і твори Нестайка, а от «Гаррі Поттер» дещо «впав» у продажу. Жінка ділиться: «Попит на літературу змінюється сезонно, тобто важко виділити кілька книг, які б були популярними постійно. Виходять нові твори, фаворити змінюються, щось популяризується, а щось, навпаки, втрачає попит».

         Збільшення попиту на книги «Голодні ігри», «У вогні» та «Переспівниця» Сюзанни Коллінз прогнозують продавці «Книгарні» на проспекті Свободи. Підвищення зацікавленості читачів певними книгами відбувається саме після екранізації цих книг, як було у випадку «Сутінкової саги» Стефані Майєр та «Міленіуму» Стіга Ларсона (до речі, голлівудську екранізацію «Дівчини з татуюванням дракона» - першої частини трилогії можна оцінити в кінотеатрі «Доміон» вже 27 січня). Власник і продавець книгарні Анна Сизранова ділиться: «Зараз неабиякою популярністю користуються твори українських авторів: Ліни Костенко, Марії Матіос, Люко Дашвар, Оксани Забужко, Юрія Андруховича та Іздрика. Серед іноземних авторів покупці надають перевагу Селінджеру, Кену Кізі, Анні Гавальді, Бернарду Верберу, Екзюпері, Пєлєвіну, а от Хемінгуея, Набокова і Ремарка тепер майже не купують». Щодо вибору книг у подарунок продавець цієї ж книгарні Віктор коментує: «Лідерів серед книг у подарунок немає, адже скільки людей, стільки й думок. Хтось радий отримати в подарунок книгу про рибалку, хтось – про живопис, а комусь «Кримінальний кодекс» принесе найбільше радості».

         Серед клієнтів книгарень переважають представники старшого покоління, оскільки останнім часом молодь надає перевагу електронним книгам. Однак, як би там не було, закарпатці, як молоді, так і старші, читають багато. Тішить, що обирають вони літературу якісну і варту багаторазового прочитання.

Катя Брижань, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.