Новини

Чи переходить Закарпаття на червоний рівень епіднебезпеки через COVID-19?

Наразі на Закарпатті є 546 активних хворих на COVID-19, з них 346 випадків захворювання виявили за крайні два тижні. Найбільше хворих – у Мукачеві, Хусті, Берегові та Ужгороді. Кількість госпіталізованих теж росте – станом на 16 вересня  загалом по області нараховується 130 інфікованих коронавірусом, які лікуються в стаціонарі. Тенденції – насторожують, ризики переходу Закарпаття на червоний епідемічної небезпеки через зростання кількості хворих на COVID-19 існують, проте область наразі не перевищила показники, відповідно до яких відбувається перехід регіону на інших рівень епднебезпеки. Про це Zaholovok.com.ua розповіла Вікторія Тимчик, головна епідеміологиня Закарпаття.


covid

 

За її словами, перехід області на інший рівень епіднебезпеки відбувається після перевищення низки показників протягом трьох днів. Це, зокрема, кількість виявлених випадків за крайні 14 днів на 100 тис повинна перебільшувати 75. Наразі на Закарпатті цей показник коливається у межах 25-28 випадків коронавірусу на 100 тисяч населення. Наступний показник – коефіцієнт виявлених випадків (тестування методом ПЛР або проведення експрес-тестів на виявлення антигену):  достатньо три дні перевищити цей відсоток до показника понаді 4%, – і є підстави переходу в ту чи іншу кольорову зону. Вікторія Тимчик зазначає, що протягом кількох днів Закарпаття демонструє збільшення цього показника з 2,9% до 3,5%. «Це вже досить небезпечно», – коментує епідеміологиня.  

Ще одним характерним показником є кількість тестувань за останні 100 днів на 100 тисяч населення. «Критичим рівнем вважається більше, ніж 300 на 100 тисяч. На Закарпатті цей показник в останні дні коливався між 438 до 511. Побільшало хворих, ми спостерігаємо збільшення надходження взірців у лабораторії», – зазначає Вікторія Тимчик.  

Ще оним показником, котрий може поміняти кольорову зону, є наявність ознак для переходу в червоний рівень: «Сюди можемо віднести динаміку госпіталізацій за останній 7 днів. Вона має перевищувати 50% від виявлених випадків захворювання. Цей показник ми перевищували два дні – було більше 50%, але зараз ми вирівнялися. Проте,це ще нічого не означає, бо маємо щодня зростання кількості госпіталізованих хворих», – каже епідеміологиня.  За її словами, перехід області в іншу  кольорову зону відбувається при фіксації 60 випадків госпіталізації за 7 днів. На Закарпатті наразі цей показник – 10.  

«Ризики переходу Закарпаття в іншу кольорову зону зберігаються, однозначно. Ми бачимо тривожні тенденції як щодо захворюваності, так і щодо завантаженості ліжок у лікарнях, які приймають хворих із коронавірусом. Із показника  5-6% влітку, у вересні вже 14%. І цей показник буде зростати»,  – підкреслює Вікторія Тимчик.

За крайні два тижні на Закарпатті, за словами епідеміологи ні, є 356 активних хворих на COVID-19. Найвищі показники захворюваності наразі у Мукачеві (майже 70 на 100 тис. населення), Хуст і (51), Берегові (43), Ужгороді (45).

«Бачимо активне поширення вірусу саме у містах. Але я думаю, що зважаючи на те, що багато людей прцюють у містах і доїжджають із сіл, цей показник буде поширюватись на інші населені пункти», – коментує Вікторія Тимчик.  

Кількість госпіталізацій хворих на COVID-19 також насторожує епідеміологиню. Наразі в ковідних лікранях є 130 хворих. Найбільше в Мукачеві(41), Ужгород і (47), Хусті (15), Тячеві (10). «У попередній хвилі у нас працювало 17 закладів для лікування хворих на COVID-19, пілся нормалізації показників було визначено, що недоцільно тримати таку велику кількість закладів при такій захворюваності, тому скоротили до 9, але залишились резервні заклади, які будуть готові надати допомогу хворим. Фактично, це може бути відновлення всіх тих 17 закладів, які працювали», – каже Вікторія Тимчик.

Як уточнює епідеміологиня, наразі  у Закарпатській області є 940 ліжок для хворих на COVID-19, всі ці ліжка забезпечені киснем.

«Ситуація вимагає подальшого моніторингу, свідомого ставлення нашого населення як до свого здоров’я, так і здоров’я близьких. Тому що наша поведінка призводить до погіршення епідемічної ситуації», – каже Вікторія Тимчик.  

«Зелена зона не означає безконтрольність. Масковий режим в приміщеннях і транспорті є обов’язковим, потрібно не забувати про дистанцію і заборону масових культурних і релігійних зібрань. Держава надала безкоштовну можливість себе захистити – вакцинуватись.  У яку сторону ми рухаємося – чи до чергового локдауна чи до збереження соціальної  та економічної активності – залежить від населення», – підкреслює епідеміологиня.  

Станом на п’ятницю, 17 вересня, за попередню добу на Закарпатті виявили 46 нових випадків коронавірусу. З часу пандемії – понад 63 тисячі. За даними МОЗ, щеплення від COVID-19 на Закарпатті 153 896 осіб, за попередню добу вакцинувалось 2 534 людини.

Аня Семенюк, спеціально для Zaholovok.com.ua 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.