Чеські лісівники поділилися досвідом із закарпатськими колегами

Чеські лісівники, переважно з муніципальних та приватних лісів, а також представники організації SVOL – Асоціації муніципальних та приватних власників лісів Чеської республіки, відвідали ліси Закарпаття, Івано-Франківська та зустрілися з лісівниками Львівщини.

Поїздка розпочалася на Закарпатті, де лісівники зустрілися з Василем Києм, заступником начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, який коротко представив стан ведення лісового господарства Закарпаття. Чеських колег цікавило все: і обсяги заготівлі деревини та лісовідновлення, і система сертифікація лісів та вигоди від сертифікації, і вартість деревини для переробки та палива, наявність сучасних технологій заготівлі лісу і структура та система фінансування лісогосподарських підприємств, наявні природоохоронні території та установи та багато інших питань, що були обговорені під час зустрічі.

Представники ГО «ФОРЗА» Леся Лойко та Юрій Дербаль також зустрілися з чеськими лісівниками і розповіли їм про співпрацю організації з закарпатськими лісівниками, зокрема в рамках проекту «Безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства», який виконується у співпраці з Національним лісовим центром у Зволені (Словаччина) за Програмою сусідства та партнерства ЄС, про досвід впровадження наближеного до природи лісівництва в господарствах краю. Від представників ГО «ФОРЗА» чеські колеги отримали і книгу «Як громади управляють лісами. Досвід громадського лісогосподарювання у різних країнах світу», а від чеських колег – матеріали про лісове господарство Чехії та симпатичні презентаційні книги і поштівки з чеських міст.

Чеські лісівники під час зустрічі підтвердили, що як і українські, підвищують свою кваліфікацію впродовж професійної діяльності, а також знайомі з наближеним до природи лісівництвом, яке впроваджується в окремих лісових господарствах і яке вони для зручності коротко називають Pro Silva. Вони також занепокоєні динамікою всихання ялинників у Чехії, до прикладу площі всихання в національному природному парку Шумава за останні 5-7 років зросли більш ніж у два рази.

Зустріч пройшла живо і сторони обмінялись контактами для продовження співпраці.

В Закарпатті чеські лісівники після знайомства з управлінням лісового господарства та Ужгородом, відвідали ще дендрарій «Березинка» в Мукачівському районі, ДП «Міжгірське лісове господарство», Національний природний парк «Синевір», ДП «Рахівське дослідне лісове господарство» та Карпатський біосферний заповідник.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання