Новини

Через два роки держслужбовцям можуть підняти зарплати

У новому законі про держслужбу пропонується підняти зарплати держслужбовцям із 2017 року. Про це заявила у п'ятницю журналістам голова робочої групи з розробки нового законопроекту про державну службу, народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум, повідомляє Укрінформ.

«У наших пропозиціях до нового закону - з 2019 року плануємо підняти зарплату держслужбовцям на рівні двох прожиткових мінімумів. Це буде понад 2 тисячі. А з 2017 року - як половина того, що ми плануємо зробити у 2019-му. Це буде гарантуванням світлого майбутнього для держслужбовців, у яких наразі мінімальна зарплата 900 гривень», - зазначила Шкрум.

За її словами, підвищити зарплату можна зробити за рахунок того, що гроші в держустановах, які скорочуватимуть своїх працівників, залишатимуться в них, а не повертатимуться до Міністерства фінансів.

Вона навела приклад скорочення в Міністерстві економічного розвиту і торгівлі, де наразі працюють 1300 осіб.

«Коли міністр хоче скоротити кількість держслужбовців утричі, він дійсно хоче це зробити, але всі кошти після скорочення повертаються до Міністерства фінансів, і вони там з огляду на дефіцит державного бюджету згорають, і зарплати тим, хто залишився працювати в міністерстві, не підвищуються, і стимулу робити це ні в кого немає», - сказала нардеп, наголосивши, що в новому законі пропонуються кошти від скорочень залишати і завдяки економії свого фонду надавати доплати професіоналам, які залишаться працювати.

Також у розмові з кореспондентом Укрінформу Шкрум висловила переконання, що новий закон про державну службу буде ухвалено передусім завдяки тиску з боку Європи. "Я певна, що ми цей закон доб'ємо. У нас є підтримка і навіть не підтримка, а вже нахабний тиск Європи щодо прийняття цього закону", - вважає нардеп.

За її словами, від цього закону залежить наступний транш МВФ. "У нас, на жаль, якщо щось не залежить від траншу МВФ, то нічого не приймається, а тут ситуація інакша", - підкреслила парламентарій, додавши, що "формально народні депутати не зможуть не проголосувати за цей законопроект, бо всі їхні політичні сили формально за нього".

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.