Частина обласних депутатів відмовилися голосувати за "мовне питання"

Сьогодні відбулося засідання Закарпатської обласної ради. Одним із перших депутати розглянули проект звернення до Президента України. У ньому народні обранці просять Порошенка не підписувати Закон "Про освіту".

Деякі депутати впевнені що зміни стосовно навчання національних меншин будуть порушувати їхні права у частині вивчення рідної мови.

Натомість депутати із "Єдиного центру" та "Батьківщини" відмовилися підтримати звернення до Президента. Зокрема, Андрій Шекета зазначив, що не розуміє, чому повинен не вступати у дію закон, що розширює можливості угорців, словаків, румунів та інших національних меншин Закарпаття.

Зокрема йдеться про те, що зі змінами, вони зможуть повноцінно вивчати українську мову, встапути в українські виші та знаходити роботу в будь-якому куточку України, а не жити все життя у одному населеному пункті на Берегівщині чи Ужгородщині, через незнання української мови. До слова, згідно закону, рідну мову (угорську, словацьку, румунську та ін.) діти теж вивчатимуть.

Попри це більшість депутатів впевнені у зворотньому. Загалом за звернення до Президента сьогодні проголосували 36 депутатів із 56, що були присутні у залі.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...