Новини

Британія хоче розширити авіаудари по ІДІЛ

Британський прем’єр агітує за залучення авіації країни до ударів по Сирії перед голосуванням парламенту щодо скасування заборони військових дій у Сирії, прийнятої у 2013 році, що відбудеться найближчими тижнями.

Про це йдеться в тексті звернення до депутатів Палати громад парламенту Великої Британії, який наводить британський часопис The Telegraph, - передає Укрінформ.

"Ось чому я вірю, що зараз ми маємо прийняти рішення щодо розширення (географії – ред.) британських авіа ударів проти ІДІЛ на Сирію, як невід'ємної частини нашої комплексної стратегії деградування ІДІЛ і зменшення загрози, яку вона становить для нас", - переконує Кемерон.

Прем'єр-міністр закликав депутатів підтримати військові дії в Сирії, які він пропонує у "всеосяжній стратегії" уряду для подолання ІДІЛ.

Зазначається, що у новій урядовій стратегії Кемерона щодо Сирії пропонується план із семи пунктів. Серед них: підвищити «домашню» антитерористичну безпеку; долучатися до процесів політичного урегулювання, залишаючись у помірній опозиції; надавати допомогу у формуванні нового сирійського уряду; послабити і перемогти ІДІЛ силами військової коаліції; продовжувати надавати гуманітарну підтримку і запобігти подальшому напливу біженців у Європу; розробити план післявоєнного відновлення Сирії; співпрацювати із союзниками на Близькому Сході у питаннях зменшення впливу ІДІЛ та інших радикальних угруповань в регіоні.

Як повідомлялося раніше, парламентський комітет із закордонних справ Великої Британії нещодавно опублікував свою доповідь, в якій вказав на ряд досліджень, що мають бути проведені, перш ніж буде прийматися рішення про повітряні удари по Сирії.

Комітет заявив, що військове втручання без "послідовної міжнародної стратегії" неприпустиме.

Нагадаємо, у 2013 році британські парламентарі висловилися проти участі країни у повітряній кампанії проти урядових на території Сирії, водночас відтоді вони авторизували участь військово-повітряних сил Королівства для боротьби з ІДІЛ на території Іраку.

Уряд Кемерона вказує на нелогічність такого розподілу за нинішніх обставин, коли бойовики ІДІЛ не визнають кордонів між Сирією і Іраком.

Водночас зазначимо, що наразі більшість населення Великої Британії (58%) підтримує план Кемерона, щоб почати бомбардування бойовиків ІДІЛ у Сирії.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.