Борги закарпатців за спожитий газ зросли на майже 60 мільйонів гривень

З початку 2015 року заборгованість мешканців Закарпатської області за природний газ збільшилась більше ніж у 1,4 рази в порівнянні з минулим роком і станом на 1 вересня 2015 року складає 187,3 мільйона гривень. 

В той же час заборгованість побутових споживачів краю на аналогічний період минулого року становила 74,8 мільйона гривень.

Значно зросли проблеми зі своєчасними розрахунками у споживачів після суттєвого підвищення ціни на блакитне паливо з 1 квітня. Найскладніша ситуація з оплатою у тих споживачів, які використовують газ для опалення своїх домоволодінь.

«Традиційно, навесні-влітку, зі зменшенням рівня споживання газу, наші споживачі завжди намагались сплачувати за спожитий природний газ використаний взимку, тим самим зменшуючи розмір загальної заборгованості, - коментує директор ТОВ «ЗАКАРПАТГАЗ ЗБУТ» Вікторія Томинець, – Але через значне здорожчання газу майже в 6 разів чимала кількість споживачів не в змозі розрахуватися за газ. Ми вкотре звертаємось до своїх споживачів, щоб вони не зволікали, та звертались із заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації для оформлення субсидії. Тим більше що порядок її надання значно спрощено, про що ми інформували наших споживачів через засобі масової інформації, на корпоративному сайті ПАТ «Закарпатгаз» та платіжних документах. Одночасно з цим ми надаємо перелік адрес та контактні номери телефонів служб соціального захисту населення, звернувшись за якими наші споживачі мають змогу дізнатись про алгоритм надання субсидій та пільг на комунальні послуги».

Для своєчасних розрахунків з постачальником важливо здійснювати платежі за газ вчасно та в повному обсязі. У разі накопичення споживачами заборгованності за спожитий газ Товариство змушено вдаватися до такого непопулярного заходу, як припинення газопостачанняЗокрема, це передбачено «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 р. № 2246. Зазначимо, що відновлення газопостачання можливе лише після повного погашення боргу та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та відновленням газопостачання.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання