Новини

«Бограч-index» – лютий 2024: за місяць продукти майже не змінили свою вартість

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index».


Як повідомила дирекція Карпатського центру полінгових досліджень, дослідники здійснили у лютому порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”. Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. 

Відповідно до «індексу бограча» якщо за січень 2024 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 839 гривень, то у лютому  2024 року різниця цін склала 5 гривень -  і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 834 грн., тобто зміна цін відбулася на 0,5%

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.