Новини

Бограч-індекс за квітень: подорожчання на 9.4%

Бограч-індекс - квітень 2022

Подорожчання за місяць відбулося на 9,4%

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою Бограч-index.

Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у квітні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги “Бограч-index”. Фахівці протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до індексу бограча якщо за березень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 576 гривню, то в березні 2022 року відбулося незначне зростання вартості продуктів загалом на 54 гривні – і загальні вартість продукції за Бограч-index – 630 грн., тобто зростання відбулося на 9,4%.

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.