Новини

Бограч-індекс – червень 2022: зменшення цін відбулося на 6,3%

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою Бограч-index.


Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у червні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги “Бограч-index”. Фахівці протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до індексу бограча якщо за травень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 566 гривень, то в травні 2022 року відбулося зменшення вартості продуктів загалом на 36 гривні – і загальні вартість продукції за Бограч-index – 530 грн., тобто зменшення цін відбулося на 6,3%

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.