Ситуація
Ранок. П’ятниця. На годиннику десь 11.00. Район базару “білочка”. Думаю не треба занурюватися в подробиці, цей район знають усі.
Як і біля кожного базару в Ужгороді, тут є “свої” мешканці: бомжі, пропащі алкоголіки, які підносячи свою заповітну “сотку” до рота, половину виливають, душевно хворі. На “білочці” доповнюють цей перелік ще кілька німих, які живуть у цьому районі. Вони збираються разом, ідуть на базар щоранку, а після — випиваючи якогось “яду” (якийсь самогон з пластикової пляшки) — розбігаються по домам. Так починається, або закінчується їхній день. Принаймні на моїх очах.
Сьогодні “яду” напевно було забагато, або він був дуже неякісний. Одного німого залишили впертим біля ліхтаря. Видно було, що він перепив, але мужньо стояв. Хоча і недовго. Буквально за мить після бажання поворухнутись він таки рухнув на землю, прямо головою об асфальт. Повністю безпорадний, п’яний і німий... Все чоло в крові.
Викликали “швидку”, яка на щастя, приїхала. Надали першу допомогу і ледве-ледве затягли у машину. Сьогодні йому життя врятують, сьогодні він не отримає зараження крові, сьогодні він не замерзне. Але це лише сьогодні.
Люди
Поки чекали на “швидку”, близько 15 хв., поряд пройшло чимало людей: хтось пролітав, хтось роздивлявся, хтось взивав бога, хтось з докором бурмотав — “менше пити треба”, хтось зупинявся розпитував, чимало впізнавали цього дядька, бо теж живуть у цьому районі і знають, що він німий, але більшість проходили з фразою “треба викликати “швидку”. Ключове слово — проходили. Як на мене ті, що проходили мовчки — щиріші, вони принаймні не розказували, що “треба”. Бо, коли “треба викликати”, то можна взяти телефон і таки викликати. Здивувало, що ті, що казали про потребу “швидкої”, казали це навіть тоді, коли “швидка” стояла поряд, а чоловікові вже надавали першу допомогу дві медсестри у спецформі яскраво червоного кольору з написом великими літерами ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА. Хіба цього не видно? Так для чого ці слова: “треба викликати швидку”, і кому вони адресовані? Агов! “Швидка” вже тут. Спіть спокійно.
Ці ситуація з лежачими
Ці ситуація з лежачими бомажами і "треба викликати швидку" в Ужгороді - постійне явище...
від "сказав" до "зробив"
від "сказав" до "зробив" іноді проходить стільки часу. або не доходить взагалі