Новини

Близько 80 ужгородців заберуть до армії протягом осіннього призиву

 
Сьогодні, 1 жовтня, в Україні починається осінній призов на строкову службу в армії, який триватиме до кінця грудня 2020 року. Про його особливості розповіли нині на брифінгу в Ужгородській міськраді міський голова Богдан Андріїв, військовий комісар Ужгородського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Тищук, начальник управління охорони здоров’я міськради Василь Решетар.

Осінній призов триватиме до 31 грудня, на строкову військову службу мають призвати близько 80 юнаків 18-27 років із Ужгорода та району. Міський голова підписав розпорядження, створено та затверджено склад міських призовної та медичної комісій.

На брифінгу зазначили, що особливих відмінностей від весняного призову немає, направлятимуть призовників на строкову службу до підрозділів Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту, Державної прикордонної служби. Жоден призовник для проходження служби в зону проведення бойових дій на сході України не направлятиметься.

Термін проходження служби – 18 місяців, для тих, хто має вищу освіту – 12 місяців. Під час призову на строкову військову службу всі, хто у складі команди буде направлений до військової частини, отримають одноразову грошову винагороду у розмірі 3842 грн. При звільненні зі строкової служби також виплачується грошова допомога – від 3 до 5 тисяч гривень залежно від матеріального становища демобілізованого.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством. До речі, під час весняного призову порушили 2 кримінальні справи на призовників, які не з’явилися на відправлення на службу, за 2019 рік було 8 кримінальних справ.

Під час брифінгу прокоментували й законність анкет, які роздають у школах юнакам. За словами військового комісара, перелік питань в опитувальнику регламентований постановою КМУ №352 від 2002 року: члени призовної комісії уточнюють дані про склад сім’ї, матеріальне становище, судимість родичів тощо. Це потрібно для того, щоб бачити, наприклад, чи має призовник право на відстрочку, у які війська його відправити тощо. Відповідальності за достовірність поданої в анкеті інформації немає, вона є конфіденційною і зберігається в особовій справі призовника, - повідомили в пресслужбі Ужгородської міської ради 
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.