Новини

Біля Хустського замку встановили скульптуру вартового в образі кота

Скульптура вартового Хустсього замку в образі кота

Поблизу замку в Хусті встановили скульптуру коменданта фортеці в образі кота: скульптура нагадує туристам про першого відомого коменданта Хустського замку, яким був Домінік Мачка. Згадка про вартового Хустського замку датується 1353 роком. «Мачка» на місцевій говірці означає «кішка», тому коменданта замку зобразили як грізного капітана з обрисами кота.


Про встановлення пам’ятника поблизу замкової гори у Хусті повідомили в Управлінні туризму та курортів Закарпатської ОДА.  Пам’ятник з’явився у підніжжя фортеці у Хусті. Автор композиції — Роман Гайделбахер, висота скульптури – 1,8 м.

«Образ кота в обладунку другої половини XIV ст. повертає нас до імені першого відомого коменданта фортеці Домініка Мачки, згадка про якого датується 1353 роком. У місцевій говірці: Мачка – це кішка. Звідси і з’явився образ грізного капітана з обрисами кота», – йдеться у повідомленні управління.  

У Хустській міській раді уточнили, що вартовий замку виготовлений зі сталі. За даними міськради, Домінік Мачка згадується у хартії короля Людовіка I Великого від 21 червня 1353 року. Крім Хустської фортеці Домінік був віце-ішпаном комітату Мараморош та комендантом замку Няляб у Королеві. Також у міськраді додають, що скульптуру встановили у рамках міжнародного проєкту «Лєско і Хуст: історія — це наша сила», який фінансується Європейським Союзом.

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.