Як йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської обласної ради, в умовах гірського району, де нема відповідної бази оподаткування, лише 2 селищні та одна сільська є самодостатніми, більшість же сільських і селищних рад не зможуть функціонувати у 2015 році.
Згідно з новим Бюджетним кодексом з місцевих бюджетів забрали низку податків, додавши їм нові, але чіткого механізму наразі ще не вироблено. Тому такий дотаційний район, як Воловеччина, і зіткнулася із проблемами, які не в змозі вирішити самотужки. Тому звернулись по допомогу до обласної влади.
Голова облради Володимир Чубірко невідкладно зібрав розширену нараду за участю голови постійної комісії облради з питань бюджету Владислава Адама та директора департаменту фінансів ОДА Петра Лазара, щоб розібратись по суті.
У цьогорічному державному бюджеті не передбачено міжбюджетні трансфери на утримання органів місцевого самоврядування (сільських і селищних рад), а потреба Воловеччини на це – понад 5 млн грн., яких просто нема. Іншими словами, сільські та селищні ради, як стверджували представники Воловеччини, не зможуть нормально розпочати рік та функціонувати далі.
Михайло Риблян окреслив мету приїзду в область воловеччан, які хочуть гарантій, що влада краю цього разу, як і раніше, не залишить їх наодинці з проблемами.
Вислухавши всіх учасників наради, Володимир Чубірко зазначив, що 2015 рік буде роком бюджетних випробувань. І ці випробування треба пройти, бо в країні війна. Така доля спіткає самоврядців як нашої, так й інших областей України. Тому необхідно невідкладно намітити подальший план дій, узгодити його з департаментом фінансів ОДА, знайти механізм вирішення питання, прийняти районний бюджет на 2015 рік і рухатись далі.
«Виконавча і самоврядна влада краю завжди приділяла і приділятиме значну увагу гірським районам. Сьогодні ми, як і раніше, допоможемо вийти з ситуації, яка насправді є непростою, але завтра ніхто грошей не підкине – їх треба навчитися заробляти, – наголосив Володимир Володимирович, – та стати лицем до причин, які тягнуться шлейфом з року в рік. Зокрема, тенденція у системі адмінустрою і мережі. Її однозначно потрібно переглянути. Інакше й далі матимемо щось на зразок перетягування бюджетної ковдри».
Після узгодження позицій з департаментом фінансів, було прийнято рішення підтримати сільські ради з тим, аби вони розпочали новий рік у нормальному режимі.