Новини

Безпечні походи у гори: поради закарпатських рятувальників

На Закарпатті літній відпочинок у горах не менш популярний, аніж зимовий. Тисячі людей пробують власні сили, підкорюючи гірські схили. Однак при цьому нерідко громадяни забувають про елементарні заходи безпеки, що призводить до неприємних наслідків. Нехтуючи правилами, людина може заблукати, травмуватися чи навіть загинути. Відтак Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує громадянам головні рекомендації щодо літнього походи в гори.

  • Насамперед слід ретельно підготуватися до гірської мандрівки. Не плануйте подорож наодинці, адже це дуже небезпечно. Іноді шанс вижити одному в горах складає 50 на 50. Краще зібрати групу людей, яку очолить досвідчений турист. Розрахуйте свої сили і продумайте безпечний маршрут, можливо менш насичений високогір’ям.
  • Неабияк допоможе у поході добре спакований наплічний рюкзак. Навіть за найкращого прогнозу погоди візьміть із собою вітрозахисний костюм (він займає дуже мало місця), вовняні светр і шкарпетки, шапочку та поліетиленову накидку від дощу. Кожен дорослий повинен мати сірники в захищеній від вологи упаковці. Ремонтний набір, як і аптечку, де обов’язково має бути еластичний бинт, беруть по одному комплекту на групу.
  • На себе одягніть зручний спортивний одяг, взуйте спеціальні гірські черевики або хороші кросівки. У жодному разі не можна брати нове взуття, воно повинно бути розношене, що захистить від натирань.
  • Перед виходом на маршрут ознайомтеся з прогнозом погоди на наступні кілька днів. А головне – зареєструйтеся в найближчому гірському пошуково-рятувальному відділенні й пройдіть інструктаж. У горах ходіть туристичними стежками, не шукайте в нетрях зустрічі з дикими звірами. На стежках уважно дивіться під ноги, особливо після дощу, щоб не наступити на хвіст гадюці, яка може вкусити агресора.
  • Не залазьте без страховки на скелі та кам’яні брили. Пам’ятайте, що навіть на нескладні скелі вилізти можна без мотузки, а спуститися без неї вниз неможливо. Через недотримання цього правила трапляється більшість нещасних випадків.
  • При сильному дощі чи граді, що супроводжуються громовицями, зупиніться й перечекайте негоду, але не робіть цього під одиноко стоячим деревом, на узліссі або на березі водойми. Не влаштовуйтесь на нічліг високо в горах, звідки в екстреному випадку важко спуститися вниз.

Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх туристів із переконливим проханням дотримуватися вищенаведених правил, що буде своєрідною гарантією їхнього безпечного перебування в горах Закарпаття.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.