Новини

Беруть у заручники та залякують. На окупованих територіях росіяни здійснюють тиск на журналістів 

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини  Людмила Денісова повідомила, як росіяни "схиляють" журналістів до співпраці. 


Так, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області рашисти розшукують журналістів, щоб змусити їх до співпраці. Представникам ЗМІ розсилають листи з погрозами та піддають DDOS-атакам сайти новин.

У Мелітополі, Бердянську, Енергодарі і Токмаку російські військові допитують та обшукують журналістів, викрадають техніку та беруть представників преси у заручники.

8 березня у Бердянську одночасно було викрадено велику групу журналістів. Рашисти випитували у них імена інших журналістів, аби внести їх до свого списку. Із баз даних місцевих органів влади російські військові отримують адреси проживання працівників ЗМІ.

Редактор новинного сайту «РІА Мелітополь» Світлана Залізецька виїхала з Мелітополя під іншим іменем. Після цього її будинок обшукали двоє російських солдатів і російський цивільний. Вони взяли у заручники 75-річного батька журналістки. Через два дні вони погодилися звільнити його в обмін на контроль над веб-сайтом. Але Світлану продовжують переслідувати через електронну пошту та соцмережі.

Редактор газети «Наше місто Токмак» Віталій Голод 20 березня виїхав до Києва, а через два дні після цього рашисти обшукали його будинок, вилучивши документи та інші речі.

Кореспондент «Індустріального Запоріжжя» Катерина Даниліна-Левочко також встигла виїхати з Мелітополя до того, як 21 березня російські окупанти прийшли до будинку її батьків, аби її арештувати.

Влаштовуючи полювання на українських журналістів, окупанти намагаються залякати їх і примусити поширювати кремлівську пропаганду.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.