Берлін вважає росіян відповідальними за ескалацію конфлікту на Донбасі

Берлін вважає росіян відповідальними за ескалацію конфлікту на Донбасі

У Берліні не сумніваються, що першопричиною нинішнього загострення ситуації в зоні бойових дій на Донбасі є Росія.

Про це на брифінгу у Берліні заявили офіційні представники федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт і МЗС країни Мартін Шефер, повідомляє Укрінформ

«Є вказівки на те, що основна відповідальність за конфлікт на сході України, яка є невід’ємною частиною її території, лежить на сепаратистах, які до сьогоднішнього дня отримують масовану підтримку з боку Росії», – заявив Ш.Зайберт.

Зі свого боку, Мартін Шефер відзначив, що «не викликає сумнівів, що відповідальність за початок кризи в Україні, відповідальність за анексію Криму, відповідальність за ситуацію на сході Україні однозначно лежить на Москві». При цьому дипломат підкреслив той відомий факт, що сепаратисти ведуть обстріл українських військових із житлових районів. «Це звичайно ж означає, що люди, які живуть у цьому охопленому бойовими діями районі, служать живим щитом. Це повинно засуджуватися в усіх формах», – підкреслив представник МЗС ФРН.

Шефер запевнив, що українська тематика зараз у центрі уваги глави МЗС Зігмара Габріеля. Це питання він піднімав і в ході нещодавнього візиту до Вашингтона, де почув від нового держсекретаря і віце-президента США слова підтримки посередницьких зусиль Німеччини і Франції в «нормандському форматі». Американська сторона думає над тим, щоб продовжити підтримку цих зусиль, сказав представник німецького МЗС.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання