Новини

Батьки немовля, яке впало в кому, звинувачують у тому лікарів

В одному з пологових будинків Ужгорода новонароджений малюк впав у кому. Батьки кажуть - всьому виною дивні порізи, які з'явилися на голові малюка під час пологів шляхом кесаревого розтину. Заступник начальника УОЗ в Закарпатській області каже, що звинувачувати у тому порізи на голові дитини не є коректним.

Поява дитини сім'я чекала три роки, бо мати ніяк не могла завагітніти. «Я нічого не робила, як інші жінки - курять, каву п'ють. Жодної таблетки не випила, щоб з дитиною все добре було», - розповідає породілля Еріка Мезей.

Втім, добре було не все. Одне з обстежень показало, що шийка дитини обвита пуповиною. У Еріки почалися перейми вранці на п'ятий день перебування в лікарні. В обід її відвезли до зали. Рідні сказали черговому лікарю про обвитою пуповині. На що та, за їх словами, відповіла: «У нас про це записано, це нічого страшного». Доктор запевнила, що Еріка зможе народити самостійно. Втім, до вечора жінка так і розродилася.

«Лікарі говорили, що якщо через 9-10 годин я не народжу сама, то будуть робити кесарів розтин. Однак, десь в 12, вони знову почали витягувати з мене дитину. Вакууми ставили, доктор лежав на животі... » , - ділиться Еріка Мезей.

Після низки марних спроб дістати малюка, лікарі таки зважилися робити кесарів розтин.

Після появи на світ хлопчика вагою 3 700 грам відразу відвезли в реанімацію. Батькам сказали, що немовля наковтався навколоплідних вод. Вранці дитину з реанімації виписали. Але батькові малюка не давали спокою криваві ранки на голові сина, які він запримітив відразу після операції. У пологовому відповіли, це кров від матері, однак Йосип каже - це не так, оскільки кров відразу б змилася.

Через три дні малюк Алекс раптово перестав дихати. Медики кажуть - через кисневої недостатності.
Винними в тому, що хлопчик впав у кому, батьки вважають лікарів, так як останні, за їх словами, зволікали з кесаревим.

Як пояснила заступник начальника УОЗ в Закарпатській області Тетяна Міцьо: «Розумію відчай, співчуваю батькам, але говорити про порізи на голові дитини не є коректним. При кесарському розтині порізати голову дитини практично неможливо».

Щодо важкого стану дитини Тетяна Василіна пояснила: «Дитина під час народження мала ознаки гіпоксії - кисневого голодування. По народженні малюка були проведені реанімаційні заходи і дитина переведена у відділення інтенсивної терапії, де їй була розпочата дихальна підтримка апаратом штучної вентиляції легенів. Стан дитини стабілізувався і її було переведено з палати реанімації в палату неонатального нагляду. Але через певний час у дитини трапився другий епізод зупинки дихання, що змусило лікарів знову перевести дитину в палату інтенсивної терапії, де новонароджений перебуває і зараз на апараті штучної вентиляції легенів. Стан дитини важкий, вона отримує антибактеріальну інфузійну терапію, дихальну підтримку».

За словами Т. Міцьо причин такого стану дитини багато. Це слабкість родової діяльності, наявність внутрішньоутробного інфікування (підтверджене лабораторно), яке в більшості випадків протікає безклінічно для самої жінки, але може мати серйозні наслідки для немовля.

Щодо своєчасності здійснення кесарського розтину, то Тетяна Міцьо зазначила, що він був зроблений у відповідності з протоколами. Виключно обвиття пуповини (яке діагностували ще до народження) або просто бажання жінки згідно з протоколами надання медичної допомоги з акушества та гінекології не є прямим показом до кесарського розтину. Коли був зафіксований дистрес плоду, вже протягом 15 хвилин було розпочате оперативне втручання.

На сьогодні справа перебуває на контролі правоохоронних органів. Всім діям медиків Ужгородського пологового будинку буде дана оцінка судово-медичних експертів, до роботи яких залучені фахівці профільних кафедр УжНУ, обласні фахівці-медики. За результатами буде зроблено остаточні висновки.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.