Новини

Банди Шолтес розповів про улюблені дитячі книжки і «допити» в бібліотеці

Відомий ужгородець, письменник, автор популярної «T-shirtології» Банди Шолтес в дитинстві любив читати «Острів скарбів» Стівенсона, зачитувався пригодницькими історіями Джека Лондона і захоплювався мандрівкою у часі з книги Марка Твена «Янкі при дворі короля Артура». А через «Фантазери» Носова потрапив на справжній «допит» у дитячій бібліотеці.


Zaholovok.com.ua продовжує серію невеличких матеріалів про дитячі читацькі смаки відомих закарпатських письменників. Передусім тих, котрі беруть участь в акції «Письменник за прилавком» та літературному конкурсі «Книга на Миколая».

«Я ходив у дитячу бібліотеку. Вона була зовсім близько, – розповідає Банди Шолтес. –  І одного разу в мене там трапилася така історія. Я взяв книгу «Фантазери», вона типово дитяча, про хлопчиків, про їхні пригоди, дуже хлопчачі. Я взяв цю книгу і точно не пам’ятаю, скільки у ній було сторінок, приблизно 100. Вона була мені настільки цікава, що я читав її до ночі. Зранку дочитав і приніс в бібліотеку повернути. Здаю її, а бібліотекарка каже: «Ти ж вчора тільки її взяв. Як ти її прочитав?». Кажу: «Прочитав». А вона: «Та не може бути!». Мені тоді було десь років вісім-дев’ять. Кажу: «Прочитав, чесно». І вона взялася мене розпитувати і перевіряти, чи я справді не брешу: відкривала на якійсь сторінці й перепитувала «Ну а що тут далі було?». А я ж тільки прочитав і все дуже добре пам’ятаю. Тоді я таки пройшов екзамен, вона мені повірила. Я був дуже задоволений, що так склалося, що я себе показав, як справжній "книжний червь"».

Банди Шолтес

 

У дитинстві письменник дуже любив  «Острів скарбів» Роберта Льюїса Стівенсона: «Читав її багато разів. Мені подобалися герої книги –  пірати, капітан Флінт. Ще – Марк Твен «Янкі при дворі короля Артура». Цю книгу теж дуже люблю. Вона і смішна, і повчальна, і цікава. В принципі, вона не така вже й дитяча. Але я читав її в шкільному віці. Ще Джека Лондона читав. Мені взагалі повезло, бо багато чого із класичної дитячої літератури світової мені якраз в дитинстві й потрапило в руки. І, мабуть, це зіграло певну роль в тому, що я полюбив читати і це залишилося зі мною назавжди», – каже Банди Шолтес.

На питання, чи варто дорослим перечитувати казки, письменник відповідає: «Не встигаю навіть читати те, що у мене в планах. І рідко перечитую щось таке, що вже читав. Дитячу літературу читав дітям своїм. А так, щоби самому повернутися до дитячих книжок, – якось не хочеться. Мені здається, що те, що було в дитинстві, хай краще залишиться там, бо є ризик, що я можу розчаруватися в тому, що мені подобалося в дитинстві. А чи треба читати? Хай кожен сам вирішує. Мені не хочеться, але кому підходить – книга завжди на користь. Будь-яка».

Нагадаємо, у рамках акції «Письменник за прилавком» Банди Шолтес поспілкувався із відвідувачами книгарні «Кобзар» та розповів, який був для нього цей рік.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.