Антибіотики можуть підвищувати ризик дитячого ожиріння

Антибіотики можуть підвищувати ризик дитячого ожиріння

Маленькі діти, які часто приймають антибіотики, більш схильні до ожиріння, вважають американські вчені.

Відповідно до їхнього дослідження, яке опублікував журнал Американської медичної асоціації JAMA Pediatrics, діти до двох років, які проходили чотири чи більше курсів антибіотиків, у 10% випадків частіше страждають на ожиріння у майбутньому.

При цьому автори наголошують, що ці ліки не викликають ожиріння напряму і рекомендують продовжувати лікування дітей.

За словами вчених, для виявлення чітких причин зв'язку між антибіотиками та ожирінням необхідні подальші дослідження.

Цільова терапія

Дослідники з Університету Пенсильванії та Школи охорони здоров'я Bloomberg опрацювали медичні карти більш ніж 64,5 тисяч американських дітей за період з 2001 по 2013 роки.

За дітьми спостерігали до того часу, поки їм не виповнювалося п'ять років.

Майже 70% з них пройшли два курси лікування антибіотиками протягом перших двох років життя.

Однак ті, хто отримав чотири чи більше курсів антибіотиків, на 10% більше ризикували захворіти на ожиріння до п'яти років у порівнянні з тими дітьми, які отримували менше ліків.

Впливає також типа антибіотиків - пацієнти, які отримали ліки проти конкретних мікробів, набирали менше ваги у порівнянні з дітьми, яких лікували антибіотиками широкого спектру.

Професор Чарльз Бейлі з Університету Пенсильванії розповідає: "Ми вважаємо, що після антибіотиків деякі бактерії у нашому кишечнику, які спрямовують вагу у правильному напрямку, можуть загинути, тоді як бактерії, що підштовхують обмін речовин по неправильному шляху, можуть ставати більш активними".

Дослідники також додають, що їхній аналіз засвідчує негативний вплив призначень невідповідних антибіотиків на ріст дітей.

Медики наголошують на необхідності швидкого діагностування дитячих хвороб, що дозволить використовувати цільову терапію, яка знешкоджуватиме хвороботворні бактерії та мінімально порушуватиме нормальну флору кишечника.

Водночас автори дослідження попереджають про те, що у своїй роботі вони не могли враховувати стиль життя та режим фізичних вправ дітей.

Тож дослідження свідчить лише про те, що між ожирінням та курсами антибіотиків може бути зв'язок.

Ключові ж фактори, які викликають ожиріння у дітей: надмірне вживання калорійної, бідної на поживні речовини їжі та мала кількість фізичних вправ.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання