Новини

Андрій Любка про новий роман: «Мені хотілося написати книжку, в якій немає гальм»

Сьогодні, 1 грудня, в Ужгороді, у книгарні «Кобзар» стартувала традиційна передсвяткова акція «Письменник за прилавком». Цьогоріч її відкривав Андрій Любка.


Письменник представив свою нову книгу – «Малий Український Роман», яку написав під час карантину. Андрій Любка у коментарі Zaholovok.com.ua розповів, що очікував більш різкого та навіть скандального сприйняття книжки і не виключає, що, коли «МУР» потрапить до рук радикальних феміністок чи прихильників консервативних релігійних організацій, то «можу бути спалена на центральній площі».

«Мені навіть хотілося, щоби був якийсь скандал, хотілось підсунути книжку людям, яким вона могла би не сподобатися. Але наразі все досить спокійно. Багато схвальних відгуків, що це класно, смішно», – каже Андрій Любка.

МУР Андрій Любка

 

«Я вважав, що у наших умовах лише скандал – це своєрідна запорука дієвої реклами. Лише скандал може зробити книжку дуже популярною. «МУР» й так досить популярний, добре продається, у мене немає нарікань. Але він продається так само, як книжка «Саудаде» чи «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан», а я очікував, що вона буде просто розлітатися. І збереться якась феміністична організація або релігійна, спалить її на центральній площі і все – ми не будемо встигати додруковувати тиражі», – жартує (а, може, й ні) письменник.

Андрій Любка

 

Щодо сприйняття нової книги постійними читачами, Андрій Любка каже, що більшість все правильно зрозуміли: це – своєрідний «стьоб». «Більшість так і сприйняли. Всі, хто читав «Карбід», знають, що я можу писати такі гумористичні речі. І вони сприйняли добре. Я трохи переживав. І казав, що це книжка, яку я б не хотів, щоб прочитала моя мама. Але вона прочитала. Мама не в захопленні, але сказала, що окей, це прикольно. Мої друзі, які прочитали всі мої книжки, сказали «Вау! Це дуже весело».  Книга й справді піднімає настрій і якраз у цей період це дуже добре, бо наприклад, якщо читати книжки, які я зараз перекладаю, то вони більш в сірих відтінках, про війну, про Югославію. А це – легке і провокаційне».

Андрій Любка

 

«Мені хотілося написати книжку, в якій немає гальм. Весь час ти себе обмежуєш чи через політкоректність, чи якісь інші речі, – «це не можна», «це не культурно». А тут був карантин. І я не мав писати цю книжку. У мене не було на неї планів. Просто виявився вільний місяць», –  розповідає Андрій Любка.

Нагадуємо, акція «Письменник за прилавком» триває до 18 грудня. Кожного буднього дня у книгарні «Кобзар» на читачів та відвідувачів чекатимуть закарпатські письменники. У середу, 2 грудня, за прилавком магазину буде Сергій Федака. Початок о 14:00.

Письменник за прилавком

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.