Андрій Садовий розповів, чому хоче стати президентом

Андрій Садовий розповів, чому хоче стати президентом

Половина виборчої президентської кампанії - 2019 вже минула, а кандидати на пост президента тільки-но починають навідуватися на Закарпаття та зустрічатися з виборцями. Ужгород відвідав Андрій Садовий, мер Львова, який має намір застосувати свої господарські вміння вже у більших масштабах – на території всієї країни. Кандидат поспілкувався із журналістами за кавою і відповів на кілька запитань.

Чому Андрій Садовий вирішив стати президентом?

«У 2014 році мені пропонували брати участь у виборах , тоді я сказав: треба швидко обрати президент в один тур. Всі разом підтримали Порошенка, він багато обіцяв, велика частина з цього залишилась нереалізованою. Я як міський голова з 13-річний досвідом керування, бачу, як можна достатньо легко навести лад. Стояти збоку і спостерігати не маю права. Для мене, як для керівника і менеджера важливо збудувати успішну країну. Шансів багато у кожному напрямку. Всі кажуть, що з України більшість виїжджає, а до Львова навпаки приїжджає більше, ніж виїжджає. Зробити можна багато». 

Які ваші три основні обіцянки виборцям?

«Я ніколи нічого не обіцяю, може, це мій мінус. Але я стараюся робити. Мало хто знає, але президент має підписати 3 тис. кадрових указів.  Перший крок - це кадри, які вирішують все. І це, до речі, японська приказка, а не слоган радянських вождів. По-друге, це закон про імпічмент, щоб люди могли впливати на президента. І третє -- Закон про вибори: відкриті списки, пропорційна система. Щоб ці феодальні округи ліквідувати».

Де бачите проблеми на Закарпатті?

«Минулого року, коли був в Ужгороді, говори про необхідність авіасполучення з іншими містами України. В уряді обіцяли, що до кінця (минулого) року літаки полетять.  Ще не полетіли, це дуже велика біда. Ужгород маєм мати пряме регулярне сполучення з містами України, це питання безпеки і оборони. І це переходить межі здорового глузду. Потенціал у Закарпатті є неймовірний: ще як мінімум 1 млн. туристів приймати в рік на відпочинок. Хто буде їхати поїздом 12 год з Києва? Якщо забрати цю перепону, це спричинить великий підйом для великого і середнього бізнесу. За рік Львів приймає 2,5 млн. туристів, за 1 день кожен залишає в середньому 85 доларів. Це орієнтовно 500 млн.доларів або15 млрд. у гривнях».

Прокоментуйте хід реформ в Україні

 «Про яку медичну реформу можна говорити, якщо 2,5 роки немає міністра, коли ти маєш статус в.о.? Те, що вона зробила першу ланку (сімейні лікарі)--  не є погано, все інше-поки що розмови. Реформи можна робити, коли є гроші.

Стосовно землі. Якщо у Львові якась фірма звертається і хоче закріпити за собою ділянку, я роблю це негайно. Якщо вільна земельна ділянка, то вона йде на аукціони.

З точки зору розвитку економіки нічого не відбулося, нічого не створено. Треба піднімати економіку. З України  у 2017 році вивезено 2 млн. тонн дров. А статистика міжнародна свідчить, що в’їхало в Європу  443 кг. З 19 компаній 17, які везуть дрова, це наші державні лісгоспи. Наші люди їдуть в Румунію, Польщу роблять меблі. А потім ми звідти веземо меблі сюди. Уряд, президент цього не бачить? Державна політика така, що ми все втрачаємо».

Чи дозволити українцям мати подвійне громадянство?

«Маємо у світі більше 10 млн. українців, вважаю, що всі вони мають мати право на подвійне громадянство. Хай беруть українське, сплачують податки. Буду лобіювати такий законопроект. За одним виключенням -  з Росією не можемо мати подвійного громадянства, бо це питання безпеки.

Стосовно відносин з Угорщиною. Добрі відносини вибудовуються тоді, коли економічні добрі стосунки. Мають бути економічні чинники, які мають нас поєднувати».

Що можете сказати про інших кандидатів?

«Добре ставлюсь до людей, які не крали».

Підготувала редакція Zaholovok.com.ua

Фото з офіційної сторінки А.Садового у ФБ

 

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання