Активісти руху Free Svydovets у Швейцарії розповіли про вирубку лісів і плани щодо мега-курорту

Активісти руху Free Svydovets у Швейцарії розповіли про вирубку лісів і плани щодо мега-курорту

Нещодавно у місті Базель (Швейцарія) відбувся тематичний форум, організований європейським кооперативом «Лонго Май». Під час зустрічі представники з різних країн – Франції, Швейцарії, Австрії, України – обговорили проблему кліматичних змін та незаконної вирубки лісів у різних частинах світу. Зокрема, йшлося і про проблеми в Україні та сусідній до неї Румунії, де проблема незаконних рубок постала дуже гостро.

Відкривав форум Ернст Цюрхер (Ernst Zürcher), автор книги «Дерева і невидиме» («Die Bäume und das Unsichtbare»), який розповів про те, як дерева різних видів «комуні кують» між собою і як правильно вести лісове господарювання, враховуючи різні фактори.

Іріс Дель Соль, закарпатка, активістка руху Free Svydovets, розповіла про ситуацію із планами щодо будівництва гірськолижного мега-курорту на території унікального масиву Свидовець. Дівчина уточнила, що, попри відсутність оцінки впливу на довкілля, наразі вже ведуться рубки лісу на території, котра запланована для забудови. Крім того, йшлося про безпосередню близькість мега-курорту, який мають намір звести на Свидовці, до старовікових лісів та пралісів, що входять до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – від території запланованого курорту до місця, де ростуть праліси – всього 600 метрів, запевняють активісти. Також Іріс Дель Соль торкнулася теми безпеки екоактивістів і складність для їх роботи в Україні.

Лукас Штрауманн (Lukas Straumann), виконавчий директор Фонду Бруно Мансера, Швейцарія (Bruno Manser Fund), який також підтримує рух Free Svydovets,  розповів учасникам форуму про діяльність Фонду в Малайзії та багаторічну боротьбу із незаконними рубками у Сараваку – найбільшому штаті Малайзії, розташованому на північному заході острова Борнео. Також Лукас Штрауманн поділився досвідом роботи в Україні та розповів про звіт The Svydovets Case, над яким спільно працювали активісти руху Free Svydovets та представники BMF (звіт презентували в Україні влітку цього року).

Також на форумі піднімалося питання про безпеку екоактивістів та лісівників, які працюють в Україні та Румунії і виступають проти незаконних рубок лісів. Йшлося про вбивства активістів у Румунії та неприпустимість таких подій у майбутньому.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання