Новини

Аерпорти у Львові та Ужгороді повинні співпрацювати - експерти

Ужгородський аеропорт не є конкурентом львівському, а може його вдало доповнити. Про це йшлося на тематичній панелі форуму «Re:Open Zakarpattia» про інфраструктурний прорив Закарпаття. Тетяна Романовська, директор Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Д. Галицького каже, що аеропорт повинен бути в кожному місті і для цього є підстави, незважаючи на «коронавірусну кризу».

«Все, що ми зробили у Львові протягом 5 років, треба починати з нуля. Перевезення зменшилися, є багато викликів. З півмільйона пасажирів ми дійшли до 2,5 млн. пасажирів за рік. У цьому році могли мати 3 млн., - розповіла Тетяна Романовська. – Але ми маємо 40-50% докризового об’єму, на фоні того, що багато аеропортів закрилися. Ми плануємо повернутися до оптимістичного сценарію за півроку-рік».

Для роботи якісного аеропорту необхідна добра інфраструктура, Львову у цьому питанні пощастило, каже Тетяна Романовська. За державний кошт аеропорт оновили до «Євро-2012».  Наступного року аеропорт «Львів» планує запустити пасажирські трансатлантичні перевезення: Львів-Торонто, Львів-Чикаго.  Таких рейсів планують 2-4- у тиждень.

Закарпаття очікує на зрушення питання про відновлення роботи аеропорту «Ужгород». На цьому наголосив Віталій Цвігун, заступник голови Закарпатської ОДА.

«Запуск аеропорту є надзвичайно важливим і є на контролі Президента. Договір між Словаччиною та Україною підписаний,  очікуємо ратифікацію документу парламентами обидвох країн. Нагадаю, що з 2016 року ця угода не була підписана, - зазначив Віталій Цвігун. 

За його словами, ще одним викликом для відновлення роботи аеропорту в Ужгороді, є оновлення світлосигнального обладнання згідно з нормами Міжнародної організації з цивільної авіації. Гроші на закупівлю виділила обласна рада. «Крім того, держава визначила внутрішній маршрут «Київ –Ужгород» як соціально важливий і той, який вона згідна дотувати. Компанія «Роза вітрів отримала дозвіл на 7-разовий переліт Ужгород- Київ- Ужгород».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.