Новини

80% безпритульних тварин – це викинуті людьми собаки та коти

Понад 100 безпритульних тварин Ужгорода за півроку існування громадської організації «Барбоса» знайшли собі господарів.

          

Впродовж 6 місяців волонтери та активісти молодіжного громадського руху лікували і прилаштовували у нові домівки безпритульних собак та котів. Нещодавно ініціатори руху відчули потребу у створенні громадської організації. В результаті утворилася ГО «Барбос», яку сьогодні і презентували у прес-центрі «Закарпаття». 

Голова ГО «Барбос» Ірина Азізян розповіла, що спочатку волонтери просто підбирали тварин і шукали їм господарів, однак згодом виникла ідея створити у найбільш популярних соціальних мережах групи, де б висвітлювалася діяльність «Барбоса». «Кількість учасників у наших групах стрімко росла. Ми швидко знаходили людей, які брали тварин на перетримку (утримання і догляд за твариною, допоки не знайдеться постійний хазяїн — ред.). Хтось допомагав фінансово. Нашею кінцевою метою є створення притулку для тварин. Саме тому і вирішили узаконити громадську організацію», – зазначила Ірина.

На думку голови ГО «Барбос», безпритульність — серйозна проблема, однак у цьому, перш за все, винні самі люди. «Ми більше півроку цим займаємося і бачимо, що 80% безпритульних, це не народжені на вулицях, а викинуті людьми. Тварин нерідко виносять на смітник в пакетах, в коробках з мисочкою, викидають в пакеті в каналізацю або з 8 поверху... Це дуже страшні речі і ця проблема буде існувати завжди, поки люди не зрозуміють, що стерилізація це не є якесь чудо, це — абсолютно нормально. Тоді кількість безпритульних чотирилапих обов’язково зменшиться», – наголосила Ірина Азізян.           

Сьогодні громадська організація «Барбос» нараховує кілька сотень прихильників і 20 активних членів. Та, за словами дівчини, зайвих рук ніколи не буває, а тому кожен охочий може стати якщо не членом, то бодай волонтером організації. Для цього можна зателефонувати безпосередньо до Ірини за номером 066-488-04-80 або приєднатися до однієї з груп «Ужгородське товариство захисту тварин «Барбос» у соціальній мережі «Фесйбук» та «В контакте».           

З приводу створення притулку для тварин, то активісти збираються подавати грант та звертатися по допомогу до міської влади. Оскільки не так давно одна із зоозахисних організацій взялася за виходжування паперів і дозволів на створення притулку для безпритульних тварин, то у журналістів виникло питання, чи означає це, що в Ужгороді може бути 2 таких заклади? На це Ірина відповіла, що «поки воно все теоретично, до тих пір двох притулків точно не буде. Якщо ж той (іншої оранізації — ред.) буде першим, то він, звісно, буде одним, і всі працюватимуть у ньому». За словами голови організації, на створення притулку спробують виграти грант. А ще залучать спонсорів, які «готові пожертвувати немалі гроші».           

Щодо фінансової звітності, то Ірина наголосила, що все буде прозоро і згідно з усіма вимогами. Тим більше, що і раніше інформацію про потік грошей ніхто не приховував. «Коли ми створювали неофіційну громадську організацію, домовилися, що все хочемо робити прозоро. Кожна людина, яка дала 10-20 грн, може зайти в соцмережу і побачити, що вона дала гроші і куди вони пішли. Буває, що люди допомагають не фінансово, а їжею, ошийниками тощо».

Наприкінці Ірина Азізян розповіла історію про те, що членам організації вдалося знайти господарів для десятирічного пікінеса, якого у пакеті викинули на смітник. Це, за її словами, означає, що для тварини будь-якого віку можна знайти нову домівку, а тому у будь-якій ситуації не варто опускати руки, - повідомили у прес-центрі «Закарпаття». 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.