Новини

8 дерев’яних церков Карпат отримали сертифікати ЮНЕСКО

У Кракові (Польща) відбулося урочисте вручення міжнародних сертифікатів, що посвідчують внесення дерев’яних церков регіону Карпат до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомили сьогодні у прес-службі Львівської облдержадміністрації, – пише ЗІК.

Церемонія проходила у Королівському Вавельському замку за участю заступника міністра культури Республіки Польща Петра Жуковського та голови польського комітету з питань взаємодії з ЮНЕСКО професора Славоміра Ратайського.

Сертифікати вручили представникам восьми дерев’яних церков, що розміщенні на території Польщі. Українським пам’яткам сакрального мистецтва, яких також вісім, документи вручатимуть 13 грудня у Львові у Палаці Потоцьких. Про це повідомила присутня на церемонії заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів.

Вона, зокрема, висловила сподівання на продовження співпраці двох держав у питанні збереження історичних пам’яток: «Не зважаючи на результати співпраці, які ми маємо сьогодні, залишається ще багато роботи, бо на Львівщині безліч церков, які потребують реставрації, аби потрапити до списку спадщини ЮНЕСКО», – зазначила І. Романів.

Віце-міністр культури Польщі вручив відзнаки тим, хто найбільше долучився до внесення деревяних церков Карпатського регіону до цього списку. Бронзову медаль «За заслуги перед культурою» отримав серед інших і директор Державного історико-культурного заповідника «Жовква» Володимир Герич.

Нагадаємо, рішення про внесення групи історично цінних унікальних дерев’яних церков Карпатського регіону до списку Світової спадщини ЮНЕСКО було ухвалено 21 червня цього року на 37-їй сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО. До переліку храмів, що тепер перебувають під охороною, увійшло вісім церков Малопольсько і Підкарпатського воєводств Республіки Польща та стільки ж на території Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей України.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.