73% громадян вважають, що корупція є другою значущою проблемою після війни. Разом із тим, лише 19% стикаються із корупцією. Такі цифри назвав Віктор Павлущик, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції на форумі ідей та рішень Re:Open Zakarpattia.
Проте посадовець переконаний, що показник у 73% - це «свідчення про жагу населення жити в країні з мінімальним рівнем корупції». «Корупція послаблює довіру до системи державного управління. Перше, що потрібно зробити для того, щоб цю проблему вирішити, має бути максимально комплексна системна робота державних органів по проведенню реформ, зміни у державі, законодавстві. Це робота кожного окремого державного службовця по розвитку доброчесності, а також максимальна залученість громадянського суспільства, - зазначив Віктор Павлущик. - Громадяни мають розуміти, що доброчесність – це не лише про дотримання законодавчих норм, але й про відповідальність перед суспільством».
Що стосується роботи НАЗК, то один з них -- активна співпраця з Організацією економічного співробітництва та розвитку. Зокрема, Україна в цьому році стала першою країною, яка приєдналась до проекту індикаторів публічної доброчесності. За кілька днів будуть представлені результати звіту, проведеного по конкретних індикаторах за 8 категоріями.
«Попередньо ознайомившись зі звітом зауважу, що Україна займає високі позиції в порівнянні з іншими європейськими країнами, в тому числі по запобіганню і протидії корупції. Ми можемо пишатися, наприклад, веденням реєстру декларацій, який є максимально відкритим, який містить інформацію, яка зовсім не порівнюється з іншими країнами: понад 700 000 державних службовців щорічно зобов'язані подавати свої декларації», - зазначив Віктор Павлущик.
За його словами, Україна рухається в правильному, єдиному визначеному векторі діяльності, і який був вибраний суспільством у 2014 році. Після стартували і антикорупційна реформа, створення основних антикорупційних інституцій, таких, як НАБУ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, в подальшому буде антикорупційний суд. «Україна досягає позитивних результатів у боротьбі з корупцією, і конкретні корупційні кейси, які потрапляють у публічний простір, якраз є свідченням ефективної роботи антикорупційних органів», - переконаний посадовець.
Як писав zaholovok.com ua, на Закарпатті розпочався 5-й Re:Open Zakarpattia – форум ідей та рішень для розвитку Закарпатської області, як мультикультурного фронтиру, мосту України до ЄС та НАТО, “пілотного регіону” для структурних реформ, які можуть бути мультипліковані по всій країні.