Новини

575 років Янош Гуньяді надав Мукачеву статус вільного міста

14 квітня 1445 року, рівно 575 років тому, Янош Гуньяді надав Мукачеву статус «вільного міста, за зразком інших вільних міст, наділених своїм місцевим самоврядуванням, де заїжджі офіцери не мають повноваження. Мешканці міста зобов’язані платити податки в казну за старим звичаєм. Громадянство не буде зобов’язане проти їхньої волі доставляти 12 бочок вина на рік з Берегова до Мукачівського замку. Всі інші їхні старі привілеї зберігаються».

Крім «a ius commune» (загального закону), на середньовічну та ранньо-новітнью правову культуру Центральної та Східної Європи значно вплинули два джерела права: саксонське дзеркало та магдебурзьке право. У сучасній юридичній історіографії юридичний термін "саксонсько-магдебурзьке право" сформував правове життя Східної Європи як "культурну ланку". Зв'язком західної правової традиції з правовими традиціями країн Східної Європи було магдебурзьке право. Відповідно до сучасного стану досліджень, саксонське дзеркало та магдебурзьке право були присутні в сьогоднішній Польщі, Литві, Чехії, Україні, Білорусі, Словаччині, Румунії та Угорщині, тому ці два джерела права вважаємо частиною історичної спадщини.
У той час як польські правителі наділяли свої міста магдебурзьким правом і засновували верховний суд у Кракові за Магдебурзьким правом, угорські королі сприяли розвитку поселень наданням їм автономного правового статусу та певних свобод, повідомляє Туристично-інформаційний центр Мукачева

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.