Новини

50 пар двійнят народилось за минулий рік в Ужгороді

50 пар двійнят та 5 трійнят з’явилися на світ торік в Ужгороді. Загалом у 2011 р. у міському перинатальному центрі відбулося 3546 пологів.  

 

Ужгородок серед матерів трійні нема. І хоча існує думка, що такі випадки трапляються серед пар, які лікуються від безпліддя, усі закарпатки завагітніли природнім шляхом. Про це розповів головний лікар Ужгородського міського перинатального центру Андрій Чабан. «Ми прогнозували, що спостерігатиметься зменшення народжуваності, однак виявилося, що навпаки — маємо на 100 випадків більше», — зазначив  він і додав, що 42% випадків — так звані ужгородські пологи, решта — пологи представниць з Ужгородського та інших районів області. Якщо двійнята народилися приблизно у такій самій кількості, як і попереднього року, то трійнята персонал пологового будинку відверто здивували, адже у 2009 і 2010 роках було зареєстровано лише по 2 таких випадки», -інформують з прес-центру «Закарпаття».

 

В Ужгороді запроваджено програму, згідно з якою жінки, які першу дитину народжували за допомогою кесаревого розтину, другу можуть народити самотужки. Із 310 вагітних 76, а це кожна четверта жінка, змогли народити фізіологічно. Це дуже добре і для матері, і дитини», — повідомив Андрій Чабан. 96% від усіх пологів, що відбулися у 2011 році в УМПЦ, є партнерськими.

 

Щодо так званої «сумної статистики», то головний лікар відзначив, що у 2011 році в пологовому будинку Ужгорода було зроблено 238 абортів. Це трохи менше, ніж у попередньому, 2010 році. Певна кількість випадків — за медичними показами.

 

Окремо виділили питання здоров’я жінок, адже, як зазначив заступник головного лікаря з поліклінічної роботи УМПЦ Іван Трещак, від цього напряму залежить і рівень народжуваності, і можливість до- та післяпологових ускладнень, і здоров’я дитини. Тому дуже важливо готувати жінок не тільки до пологів, але й до вагітності. «Жінка повинна бути зацікавленою у власному здоров’ї, адже нерідко ми діагностуємо передракові стани саме через те, що пацієнтка вчасно не звернулася за консультацією. Ця робота проводиться на рівні жіночих консультацій, а у пологовому ми ставимо перед собою кілька завдань, серед яких основне місце займає максимальне зменшення кількості внутрішньоутробних загибелей, кваліфіковане проведення пологів, догляд і допомога матері і дитині у неонатальному періоді. Нерідко ситуація ускладнюється різними захворюваннями, які виникають уже під час вагітності. Саме тому дуже важливо приділяти увагу своєму здоров’ю і ходити на профогляди», — наголосив Іван Трещак.

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.