Новини

5 замків Закарпаття – на межі повної руйнації

На території Закарпаття знаходиться п’ять замків, які руйнуються або вже маже зруйновані.

Про це сьогодні, 1 липня, під час круглого столу в Закарпатській ОДА щодо ситуації навколо Невицького замку повідомив головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Томаш Сопко.

«Невицький, Хустський, Виноградівсьикй, Королівський, Квасівський замки – на межі повної руйнації. В області діє комплексна програма з питань збереження пам’яток культурної спадщини, яка фінансується  з обласного бюджету. За всі роки Незалежності на цю програму з держбюджету Закарпаття не отримало ні копійки. З обласного бюджету в останні роки на потреби програми виділялося близько 2 мільйонів гривень», – зазначив Томаш Сопко.

«Щодо Невицького замку – це пам’ятка архітектури національного значення, взята під охорону дежавище  у 1963 році. У 17 столітті Невицький замок був зруйнований. У 70-х роках проводились ремонтні роботи з відновлення вежі», - додав він.

«Рішенням Ужгородського міськрайонного суду Невицький замок передано у власність  громади Кам’яницької сільської ради. «Укрзахідпроектреставрація» розробляє проект на перекриття даху вежі замку. Це обійдеться десь у  100 тисяч гривень», – сказав Т. Сопко.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.