400 випускників із угорських і румунських родин підготують до ЗНО з української мови

З 25 по 28 березня в школах Буковини та Закарпаття відбудуться пришкільні мовні табори “БомбеЗНО” — експрес-підготовка до ЗНО з української мови для випускників шкіл з угорською та румунською мовами.

28 березня о 12:00 в Великодобронській загальноосвітній школі (с. Велика Добронь, 40 км від Ужгорода) відбудеться прес-брифінг з нагоди реалізації проекту “БомбеЗНО”.

Спікери:

Лілія Гриневич, Міністр освіти на науки України

Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації

Оксана Нечипоренко, директор громадської ініціативи GoGlobal

Арто Вахтокарі, головний радник сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні

Відповідно до даних 2018 року 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг ЗНО з української мови. У місцях компактного проживання угорської громади не подолали поріг 67,5% учнів шкіл.

МОН у співпраці з освітніми організаціями ініціював пілотний проект “БомбеЗНО”, аби підвищити кількість випускників в Закарпатській та Чернівецькій областях, які успішно долатимуть пороговий бал ЗНО. Успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання має покращити шанси випускників на успішну самореалізацію в Україні.

Проект запустився на початку березня, включивши декілька етапів реалізації: відбір вчителів з української мови та літератури з усієї країни, тренінг для 44 вчителів-учасників проекту, а також проведення чотириденних україномовних таборів. Понад 400 одинадцятикласників дізнавались лайфхаки з опанування української мови та змогли поглибити знання з української літератури. Окрім навчальної складової, проект включив роботу з менторами, які останні роки працюють над розбудовою України.

Участь у проекті безкоштовна.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання