Новини

40 тис. і 10 тис. доларів субгрантової допомоги на свої проекти можуть отримати ромські організації

Про старт програми для підтримки дітей ромської меншини у Закарпатській області оголосило МФОЗНС “Регіон Карпат” NEEKA у вівторок, 10 вересня на пресконференції в Ужгородському прес-клубі.


Як повідомив Альберт Пірчак, директор МФОЗНС "Регіон Карпат NEEKA", головною метою субгрантингової допомоги є підтримка проєктів, які сприяють розвитку соціальної згуртованості, надають можливості для навчання та працевлаштування дітей і молоді ромської меншини, а також забезпечують доступ до освіти та захисту від експлуатації.

Альберт Пірчак

 

Наразі вже понад 8 років працює проєкт з документування осіб без громадянства, який  охопив від 80 до 100 ромських громад на Ужгородщині та Мукачівщині.

«Протягом цих років ми допомагаємо ромам документуватися, люди отримують свідоцтво про народження, паспорти, ідентифікаційні коди,- каже Альберт Пірчак.  - Цього року у Мукачеві та Берегові були створені інтеграційні центри, за підтримки УВКБ ООН, де соціальні працівники, які добре знають угорську мову,  консультують ромів», − зазначає Рената Мельник, менеджерка проєкту з кейс-менеджменту ромського населення МФОЗНС "Регіон Карпат NEEKA.

Рената Мельник

 

Окрім цього в рамках соціального супроводу з представниками ромських громад також проводять різноманітні бесіди та консультації щодо ставлення батьків до освіти дітей, вакцинації, а також щодо упередження ранніх шлюбів.

Саме тому, пояснює Альберт Пірчак виникла потреба в нових проєктах для ромських громад.

«Можна подаватися по двох головних напрямках: зміцнення соціальної згуртованості та надолуження освітніх прав. Перша тема включає неформальну освіту, соціалізацію ромської меншини, розвиток культури, збереження традицій тощо. Друга тема спрямована на розв'язання проблеми з освітою ромських дітей та молоді. Це і підготованість вчителів, методика викладання, доступ до освіти, діалоги про важливість освіти тощо», − розповідає Олександр Ленд'єл. – «До 10 000 USD можна отримати фінансування на проєкт зі зміцнення соціальної згуртованості та від 40 000 USD - на проєкт з надолуження освітніх втрат».

Олександр Ленд'єл

 

Пріоритетними проєктами в конкурсі є ініціативи щодо розвитку життєвих навичок для дітей, захисту від сексуальної експлуатації та зловживання, забезпечення доступу до неформальної освіти, залучення молоді до життя громади, надолуження освітніх втрат, усунення гендерних стереотипів, створення інклюзивного середовища та промоції прав дитини.

«Ця програма стосується вирішення освітніх проблем у краї та надання ромам Закарпаття освітніх можливостей. Адже освічена людина зможе знайти кращу роботу, протистояти проявам дискримінації тощо», − пояснює Олександр Лях, представник Департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА.

Олександр Лях

 

«Ми заохочуємо всі організації подаватися, якщо є люди які потребують допомоги. Хочемо побачити класні ініціативи, допомогти тим, хто дійсно прагне підтримати ромське населення. Проєкти повинні стосуватися дітей та молоді віком до 24 років, включаючи ромів, які є переселенцями», − додає Юліан Кріцак. 

Юліан Кріца

 

Конкурс триватиме до понеділка, 16 вересня. Онлайн-консультацію з заповнення заявки на конкурс проєктів можна отримати за тел: 050 190 5608

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.