30 ромських дітей підготували цього року до 1 класу у соціальному центрі в Ужгороді

30 ромських дітей підготували цього року до 1 класу у соціальному центрі в Ужгороді

Три десятки ромських діток підготували цього року до 1 класу у соціальному центрі, створеному Закарпатським благодійним фондом «Благо» в Ужгороді. Соціальний центр, що надає початкові знання дітям 6-7-ми років із малозабезпечених ромських сімей, розпочав свою роботу у 2014 році і з тих пір щороку підготовку до школи тут проходять кілька десятків ромських дітей. Сьогодні ж на подвір’ї фонду «Благо» провели символічний випускний, діти демонстрували батькам та гостям, чого навчилися.

Підготовку ромських діток до школи та підняття таким чином рівня освіти серед ромської громади керівниця Закарпатського благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар вважає дуже важливою справою, тож сьогодні дякувала всім за підтримку та допомогу – і керівництву Ужгородської міської ради, і депутатам міської ради, меценатам. Зі словами вдячності звернулася і до присутніх батьків за те, що зрозуміли важливість здобуття знань і щодня протягом 6,5 місяців приводили своїх дітей до центру, попросила і у майбутньому продовжувати підтримувати їх.

Як розповіла Елеонора Іванівна, заняття тривали з лютого, протягом усього часу навчання фонд забезпечував дошкільнят канцелярським приладдям, годував обідами. Дітей навчали писати, читати, рахувати, розрізняти кольори, поводитися в колективі, наголошуючи, як це важливо – здобувати знання. Тож цьогоріч 24 вихованців підуть до першого класу в ужгородські школи №№7, 10, 11, 13, троє дітей виїхали за кордон із батьками, ще троє стануть першокласниками наступного навчального року.

Сьогодні на свято до «випускників» прийшли заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, директор Ужгородського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Іван Фленько, депутати міської ради Юрій Мандич та Євгеній Прозор.

Олександр Білак від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва привітав дітей та батьків, майбутнім першокласникам побажав старанно вчитися, дослухатися до вчителів і батьків, ніколи не зупинятися на шляху до своєї мети. Також заступник міського голови у своєму вітальному слові відзначив сподівання на те, що з кожним роком кількість вихованців соціального центру буде лише зростати і ще більше ромських дітей отримуватимуть дошкільну підготовку, а тут будуть реалізовані й додаткові освітні програми та проекти, зокрема й за підтримки Ужгородської міської ради.

Разом з Іваном Фленьком Олександр Павлович вручив майбутнім першокласникам подарунки від Ужгородського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, - повідомляє прес-служба Ужгородської міськради. 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання