200 юних козаків з усієї країни грали в «Джуру» на Закарпатті

200 юних козаків з усієї країни грали в «Джуру» на Закарпатті

18 липня відбулося урочисте відкриття ІІІ Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Карпатська Січ: Джура-2012». Близько 200 учасників з усієї країни вже вдруге зібралися в Осої на базі центрального табору туристичного активу учнів України. 

Організаторами виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Рада козацьких отаманів України та МБУ «Центр національного відродження» при підтримці юнацьких і громадських організацій.

Дійство почалося з шикування команд, винесенням та підняттям Державного стягу і прапору Всеукраїнського етапу гри. Капітани команд надали "джурам"(учасникам ігри) настанови, а також кожен козак звітувався по проведенню шикування. Надалося право підняти прапор новачкам гри – рою «Соколята» з Тернополя. Окремі команди продемонстрували різноманітні козацькі вміння. 

Ірина Скриль – завідувач відділу краєзнавства Харківської обласної станції юних туристів, кандидат географічних наук:

 - "Ця гра має величезне значення, бо об’єднує всі регіони і це – головне. Діти, які приїжджають на Закарпаття вперше мають змогу познайомитися з його культурою та знайти нових друзів. Ці змагання також важливі для позашкільної освіти, бо це відбувається на Всеукраїнському рівні". 

Анатолій Грива – голова ради козацьких отаманів України і співголова головного штабу ІІІ Всеукраїнського етапу гри:

 - Мені дуже подобається, що районна та місцева влада не стоїть осторонь, а навпаки, активно допомагає в організації цієї гри. Ми проводили такі змагання й у інших областях, нажаль, такої підтримки не було. Радує те, що до нас долучилася майже вся Україна – 21 команди з різних областей. Такий захід потрібен дітворі, для їх загального розвитку та виховання в них справжнього козацького духу й патріотичності.

Надія, із Тернополя:

- Ми вперше приймаємо участь у змаганнях, тож дуже хвилюємося. Від себе можу сказати, що дуже чекала гри та ще й на Закарпатті! Я змалечку дуже хотіла сюди приїхати познайомитись з культурою. Тут дуже багато учасників, тому цікаво буде познайомитися й одержати досвіт у більш досвідчених гравців. 

Директор Центру туристського активу учнів України села Осій Іван Матіко:

 - Нам випала велика нагода приймати такі змагання та нашій території, тому намагатимемося зробити все для того, щоб юнаки та дівчата, змагались у відповідних умовах та активно проводити свій час у мальовничому Закарпатті, - повідомили в Іршавській РДА.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання