На Закарпатті до 15 років увʼязнення за державну зраду заочно засудили 34-річного чоловіка із селища Солотвино. Закарпатець після початку повномасштабного вторгнення залишився в росії та добровільно вступив на військову службу до окупантів, зокрема брав участь у боях поблизу Вовчанська, воюючи проти ЗСУ. Нагадаємо, чоловік вступив на військову службу до мотострілецького полку Ленінградського воєнного округу у травні 2024 року.
Як повідомили у пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури, Оскільки чоловік переховується у росії судовий розгляд проводили у порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого. У травні 2024 року закарпатець склав присягу на вірність окупантам та почав проходити службу на посаді заступника командира відділення.
«Засуджений брав активну участь у бойових діях на тимчасово окупованій території Харківської області, зокрема поблизу Вовчанська, воюючи проти ЗСУ у травні 2024-го» – поінформували у прокуратурі.
Під час розслідування правоохоронці зібрали докази його співпраці з росіянами. «Серед них — анкети про проходження служби у військовій частині рф, результати портретної експертизи, а також покази свідків, які підтвердили, що обвинувачений добровільно вступив до російської армії та воював проти України», – йдеться у повідомленні.
Ужгородський міськрайонний суд визнав закарпатця винним у переході на бік ворога в умовах воєнного стану та наданні допомоги державі-агресору (державна зрада, ч. 2 ст. 111 ККУ). За скоєне йому заочно призначили увʼязнення на 15 років з конфіскацією всього майна. Очікується на вступ вироку у законну силу.