Новини

15 найкрасивіших моментів у пам’яті Юрія Андруховича про Ужгород

11.11.2011–го об 11 годині 11 хвилин у продаж вийшов довгоочікуваний роман Юрія Андруховича – «Лексикон інтимних міст». До книжки увійшло 111 міст, серед яких і Ужгород.

«Насправді ця книжка починається тут», - каже автор на початку розповіді про Ужгород (який опинився майже в самому кінці роману через абетковий принцип). Адже, незважаючи на те, що Юрій Андрухович періодично навідується в наше місто, запам’ятався йому, вочевидь, найперший візит, у 1965 році (тоді майбутньому письменникові було всього п’ять). Відтак Андрухович назвав «15 найкрасивіших моментів», які найбільше закарбувалися в пам’яті.

«Ужгород лежав за горами, тобто у казковій країні,бо кожна історія з місцем дії у казковій країні починається словами «за горами, за лісами». Пролітаючи над горами можна було бачити ліси. Таким чином підтверджувалося припущення про казкову країну», - пише письменник.

Власне, більшу частину вражень від Ужгорода автор отримав «з повітря», адже «подорож до Ужгорода відбулася літаком», причому «на летовищі нас зустрічала коза з козеням». Окрім гір і лісів Юрію Андруховичу  запам’яталися залізничні полотна, автошляхи, польові дороги, «просто стежки з кульбабами обабіч», річки, мости та отари овець.

Крім того, «усі навколо говорили угорською, але чомусь називалися мадярами. Було так, наче ти за кордоном. Дорослі були переважно ще дуже молоді, тому багато й незрозуміло жартували, їли паприку, пили палінку».

«Річка Уж називалася так, тому що звивалася. Кожна річка може називатися Уж. Але тільки це місто могло називатися Ужгородом. Це таємне ім’я райського саду після появи в ньому змія».

Людмила Олійник, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.