Ще трохи більше тижня – і 2020 рік вже стане минулим. Для когось він був важким, для когось – дуже важким. І точно не залишив байдужим жодного жителя планети Земля. Двадцятий запам’ятається точно усім, бо такого всесвітнього авралу давненько не було і, сподіваємось, скоро не повториться. Але, здається, 2021-у доведеться дуже добре попрацювати, аби реально здивувати землян. І, бажано, позитивом.
Zaholovok.com.ua, втомлений новинами про локдауни і статистикою захворювань коронавірусом, все ж підготував список обов’язкових справ, які точно треба встигнути зробити до Нового Року.
1. Перестаньте ображатись на 2020-й. Бо образа – одне із найбільш марних відчуттів на світі. Давайте усі гуртом спробуємо відпустити ту образу на рік, що минає, і на все-все з переліку негативного, що він приніс. І, крім того, давайте згадаємо, що хорошого ставалося з нами і нашими близькими у цей буремний 2020-й. Бо ж було і прекрасного трохи, правда?
2. Відберіть фото хороших моментів 2020 року і роздрукуйте їх. Просто уявіть, що колись, сидячи в кріслі-гойдалці, будете показувати фотографії якихось мімімішних моментів і на цьому фоні розповідатимете внукам-правнукам про коронавірусні жахіття: як місяцями сиділи вдома і виходили в магазин за хлібом з відчуттям, ніби висовуєтесь з окопів, як маски-рукавички-антисептики стали звичними доповненнями буденності, як всі навколо поступово втрачали нюх і як їли цибулю замість яблук :) Діти точно будуть здивовані, як у цій коронавірусній реальності бабця чи дідусь зуміли знайти позитив і залишитись адекватною людиною.
3. Складіть список осіб, кому треба купити подарунки, щоб не забути їх вчасно купити, доставити й відправити. Якщо готуєте комусь посилочку за межі Закарпаття, пам’ятайте, що кращого гостинця, ніж закарпатські пряники годі й шукати. Поділіться смакотою з дорогими вашому серцю людьми!
4. Спонтанно зробіть перед святами хоча б одну маленьку добру справу. Купіть продукти самотнім стареньким, підвезіть когось за «дякую», залишіть більше чайових, ніж зазвичай, допоможіть донести важкі пакунки, відправте старі ковдри в «Барбос», посміхніться касиру в супермаркеті й побажайте гарного дня і терпіння на всі ці черги за мандаринами. Просто включіть в собі бажання робити добро!
5. Напишіть собі листа. Справжнього, не електронного і – самому собі. Будьте чесними, зізнайтеся собі, що вас зараз турбує, розкажіть, що лежить маленькими камінчиками на душі, напишіть собі слова підтримки і побажайте для себе того, про що мрієте. Написаний лист покладіть до улюбленої книжки чи до блокнота. Уявіть, з якими відчуттями ви його прочитаєте, якщо наткнетеся на нього років через десять!
6. Закрийте усі дедлайни. Щоб під Новий Рік голова була навантажена приємними клопотами, а не звітами, таблицями, проектами, аналітичними записками і всяким таким чисто робочим. Якщо фізично не встигаєте щось допрацювати і це не відмовки, а жорстока реальніть, переступіть через себе і нарешті наважтеся попросити посунути дедлайн і скористайтеся магічним «давайте уже після свят».
7. Визначте свою особисту мрію на 2021 рік. Давно хотіли навчитися грати на гітарі, але все «нема часу»? Мріяли нарешті стати на лижі чи сноуборд? Заночувати в наметі? Почати писати оповідання? Пообіцяйте собі зробити це у новому році. І не просто пообіцяйте, а зробіть.
8. Купіть подарунок людині, яка його від вас точно не чекає. Може, це хтось такий, з ким ви конфліктували, чи просто давно не бачились і втратили стосунки, може це хтось, хто зробив вам боляче чи ви залишили у чиємусь серці шрамик , може – простий перехожий або бабуся із сусіднього будинку. Порадуйте людину і здивуйте!
9. Складіть плейлист для новорічних свят. Зберіть в папочку чи список улюблені святково-зимові мелодії й трохи розбавте їх композиціями, які ви полюбили протягом цього карантинного року. Включайте собі музичку весь «підготовчий» тиждень, щоб трохи нагнати собі святкового настрою.
10. Відправте поштові листівки близьким людям, які живуть далеко. Друзям дитинства, родичам, колегам, з якими пройшли усі складнощі дистанційної роботи, – усім, хто для вас дорогий і кому хочеться передати частинку тепла перед святами. Якщо в суєті не знаєте, де знайти прекрасності для вітань, даруємо підказку: душевні авторські листівки виготовляє студія GranArt.
11. Приготуйте на свято одну зі страв вашого дитинства. Згадайте, з якими смаками й смаколиками у вас асоцієються Новий Рік, коли ви були ще дуже-дуже юними, порадуйте себе смачними спогадами. Навіть якщо нічого оригінальнішого за олів’є не згадається.
12. Пошукайте й купіть чи зробіть іграшку на ялинку, яка буде дуже «ваша» – символізуватиме щось дороге, тепле для серця, важливе для вас, що нагадуватиме якусь подію, успіх, подолання складнощів чи просто буде на ялинці своєрідним вітанням від тих, кого вже немає поряд.
13. Виділіть час для себе. Побудьте хоча б трішки наодинці зі своїми думками, без метушні й лишніх слів, без зайвих звуків і порад. Проведіть цей рік – свій, особистий – подякуйте Всесвіту за все, що було хорошим і все, що зробило вас сильнішими. Випийте кави на природі, замовте собі піцу чи суші (тільки собі!), порадуйте себе улюбленим тістечком, прогуляйтеся по парку, побродіть вулицями із своїми думками й мріями і просто насолодіться моментом.
14. Скажіть своїм близьким, що ви їх любите. Це, мабуть, найбільш важливий пункт зі списку справ, які треба встигнути зробити до Нового Року.
Ваш Zaholovok.com.ua
Фото - Zaholovok.com.ua та ілюстративні з мережі інтернет.