Подобається це нам, чи не дуже, збираємося ми відвідувати кав’ярні на карантині, чи ні, зрозумілі нам ці обмеження, чи ми взагалі їх не хочемо сприймати – на вихідних у нас карантин. Попри те, що більшість вже дуже втомилась від цього слова і від режиму, в якому весь світ живе більше півроку, «маємо те, що маємо», як каже Леонід Макарович Кравчук :) Мусимо пристосовуватися до нових умов (і умовностей), берегти себе, поважати один одного і – шукати позитив навіть там, де його, на перший погляд, точно нема.
Сидіти вдома – для багатьох це реальний виклик. Бо, окрім думок про «ми всі помремо» і круглих очей від щоденної статистики захворювання, на всіх, хто майже 24/7 перебуває вдома, тисне не тільки ситуація в країні й світі, а й сірий побут. Соцмережі стають менше цікавими, хоч скільки часу в них не проводь, робота то робиться, то не дуже , із шаф валяться не просто купи одягу, а й, здається, усе минуле, прибирання – уже далеко не медитація (особливо для тих, хто не дуже то й палав любов’ю до цього заняття), а процес приготування їжі все частіше замінюється пошуками швидкої доставки чогось смачненького додому. Але не все так погано, як здається. Принаймні, ми в редакції Zaholovok.com.ua у цьому переконані.
Для того, аби субота-неділя проходили не так сумно, ми зібрали 13 порад, що робити на «карантині вихідного дня»:
1. Якщо ви любите книги, дістаньте з полиці свою улюблену – ту, над якою сміялись від душі, чи краяли собі серце разом з героями, в якій підкреслювали цитати і потім (буває й таке!) переписували їх у спеціальний блокнот. Перечитати улюблену книгу – майже те саме, що глянути прекрасний фільм чи полистати старий фотоальбом.
2. Розфарбуйте карантинні вихідні маленькими приємностями і спробуйте додати в свої щоденні ритуали щось цікавеньке. Якщо любите міцне еспресо чи легке американо, спробуйте відійти від традицій і приготуйте собі каву, яку зазвичай не подають в ужгородських кав’ярнях – пампкін спайс лате за рецептом популярної української блогерки Галини Цах. Це точно суцільне мистецтво!
3. Напишіть листа друзям, родичам, знайомим, які живуть в іншому місті чи взагалі в іншій країні. Не електронного, а справжнього, паперового – такого, що передає частинку тепла адресату. Спробуйте і побачите, яке це неймовірне відчуття – писати листа «від руки», а не перебирати пальцями по клавіатурі. Так, месенджери, вотсапи,телеграми – зараз купа можливостей поспілкуватися і навіть «побачити» один одного. Але лист – це інше. Якщо відправляєте вісточку закордон, варто подбати і про новорічно-різдвяні листівки, – якраз дійдуть! :)
4. Прогуляйтеся в парку, скверику чи навіть в лісі й назбирайте палітру осінніх листочків: різни-різних і кольорових-кольорових. Можна зробити букетик (наприклад, із кленового листя) і подарувати його комусь чи поставити у вазочку на кухні, можна порозкладати по книжках і блокнотах, – уявіть, як буде приємно наткнутися на такий листок десь через рік і згадати ці дивні карантинні дні.
5. Влаштуйте осінню фотосесію і байдуже, яка погода! В яскравому осінньому одязі чи в пастельних тонах – без різниці, головне – ваш настрій. Класні осінні фото точно пересунуть на другий план хандру, депресію чи меланхолійні думки.
6. Заваріть смачного чаю чи кави в термос і вийдіть погуляти. Свій, домашній чай чи зварена саме так, як ви любите кава з собою – це особливі відчуття. Можна в термос налити й гарячого глінтвейну, – тут уже які ваші смаки. Лиш візьміть із собою стаканчики для друзів, «цілуватися» не обов’язково, – карантин все-таки :)
7. Зберіть всю волю в кулак і наважтеся на те, що давно треба було зробити і що не давало спокою як мінімум кілька місяців. Наприклад, приберіть робочий стіл ноутбука чи комп’ютера, наведіть порядок у шафі, складіть старі блокноти у ящик, розберіть «скарби» на горищі, перескладайте старі папери, – та все що завгодно! Якщо ця рядки раптом читає переконаний перфекціоніст – тут вам ЗНАК, що змінювати свої звички в житті інколи дуже корисно і нині маєте повне право на якусь маленьку «шалость»: можете не застелити ліжко або не помити посуд.
8. Слухайте музику. Багато музики! Саме ту, яку любите найбільше. Коломийки – значить коломийки, Меладзе – значить «Танго белого мотылька», – про смаки не сперечаються. Відведіть душу і послухайте навіть музику своєї молодості. І не соромтесь – підспівуйте! Просто пам’ятайте, що поряд десь сусіди вже згадують вас незлим тихим словом.
9. Відберіть ваші найбільш цікаві, найбільш вдалі й найбільш кумедні фотографії за весь рік і – віддайте в фотоательє, – роздрукуйте або зробіть колаж. Повірте: фото, які можна взяти в руки, у рази цінніші чим галерея на телефоні. Взагалі, роздруковувати фото за рік і вести свій власний фотоархів – дуже класна традиція.
10. Приготуйте страву, яка пов’язана із гарними спогадами, – чи про якусь класну подію, чи про круту поїздку,похід в гори. Може, вам її колись готували друзі, які зараз живуть закордоном, може, це була коронна найсмачніша страва, що готувалась на студентській кухні в гуртожитку, може – десерт на першому побаченні чи «первый блин комом» при знайомствы з батьками. Варіантів купа, бо історії з життя часто пам’ятаються саме на смак.
11. Позамітайте листя у дворі. А потім – розкидайте! Так можна бавитись цілісінький день. Але не робіть такого на тротуарах, у скверах чи парках – поважайте чужий труд. Утім, якщо просто позамітати набережну, – впевнені, ніхто не буде проти.
12. Якщо прогулянки, фотосесії, збирання листочків – це взагалі не для вас, просто закупіться напередодні всілякими смаколиками і всю суботу-неділю просто дивіться який крутий серіал. «Чорне дзеркало» і «Картковий будиночок» радити не будемо, ситуація в світі й без того непроста. Але щось легеньке чи детективне – чому б і ні? Головне до понеділка всі сезони передивитися, щоб не вносити корективи у робочий режим.
13. Виберіть собі спорт, яким будете займатися не тільки до кінця місяця, а й усю зиму. Заняття в залі з тренером чи без, бокс чи гімнастика, тренажери чи стретчинг і йога, біг і стрибки на скакалці, – варіантів безліч. Якщо зал і групові заняття – не ваше, то просто складіть собі комплекс вправ і неухильно дотримуйтеся своєї обіцянки стати спортивним до весни. Ну або не дотримуйтесь. Цей пункт не випадково є тринадцятим :)
Гарних вихідних!
Ваш Zaholovok.com.ua