Новини

«Жодної шпаринки, щоб ввезти авто без сплати митних платежів немає» -- Закарпатська митниця ДФС

Закони України від 8 листопада №2611, які стосуються змін в Податковому та Митному кодексах України щодо оподаткування акцизним податком та ввезення транспортних засобів на митну територію і набрали чинності опівночі 25 листопада не дозволяють українцям ввозити автомобілі з іноземною реєстрацією без сплати митних платежів. І передбачають суттєві штрафи за порушення. Про це йшлося на брифінгу керівництва Закарпатської митниці ДФС.

«Закони прописані так, що жодної шпаринки щоб ввести авто без сплати митних платежів немає. Це викликало суспільний резонанс. Є активні незадоволені громадян під Закарпатською ОДА і на пунктах пропуску, - каже Станіслав Балуєв, начальник Закарпатської митниці ДФС. -- Деякі громадяни стали заручниками ситуації, оскільки вони виїхали закордон до вступу у дію цих законів і не можуть на цих авто заїхати без сплати митних платежів. Надані всі відповідні вказівки щоб повернення цих громадян проходило якомога безболісно». За словами керівника закарпатської митниці, такі водії змушені залишати авто по той бік кордону, але їм допомагають добратися додому на інших транспортних засобах.

Хоча законодавчі зміни щодо порядку ввезення «євроблях» почали діяти з 25 листопада, штрафувати за невиконання положень власників «євроблях» почнуть тільки через 180 днів. За цей час необхідно або розмитнити авто, або вивезти його. Якщо українець заїжджає на батьківщину на авто з іноземною реєстрацією, але планує виїхати без подальшого розмитнення, тоді він повинен сплатити грошову заставу. Станіслав Балуєв зауважив, що механізм грошової застави за авто діяв і раніше, але ним майже не користувалися. Грошова застава дорівнює сумі митних платежів.  

Яка відповідальність, у разі порушення норми закону? Якщо ви не ввозили авто, але користуєтеся ним без супроводу самого власника, штраф складатиме 200 неоподаткованих мінімумів ( 34 тис. грн.). За перевищення строку транзиту (понад 20 діб, але не більше 30 діб) штрафуватимуть на 85 тис. грн., за перевищення строку більш, ніж на 30 днів на 170 тис. грн., або загрожує конфіскація авто. Справи розглядатимуться виключно судами, зауважили митники.

За словами Станіслава Балуєва, люди були поінформовані про зміст законів з 8 листопада (після першого читання). Але не встигли зреагувати після його опублікування 24 листопада і вступу в дію через добу після оприлюднення у ЗМІ.

Керівництво Закарпатської митниці також наголосило: згідно з новаціями у Митному кодексі прописані всі автоматизовані методи передачі, обмін даними, інші канали зв’язку між поліцією, митницею та іншими відомствами. Обмін існував і раніше, але тепер ця процедура формалізована. Тобто поліція, маючи дані про власника «євроблях», який проштрафився, може зупинити і застосувати відповідні санкції.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.