«Закарпатське Божоле» відбуватиметься у старовинних підвалах

«Закарпатське Божоле» відбуватиметься у старовинних підвалах

Фестиваль молодого вина "Закарпатське Божоле", який вже став в Ужгороді традиційним, дещо порушить свої традиції. Свято, яке заплановане на 19 і 20 листопада, відбуватиметься не просто неба (звичайним місцем прописки фестивалю була вулиця Волошина), а у старовинних підвалах.

Молоде вино дегустуватимуть у "Винному льосі" – так називають будівлю, розміщену в самісінькому центрі міста на вулиці Ракоці.
Із XVIII століття під мурованими склепіннями цієї споруди зберігали харчі і напої. Будівництво цих складів пов'язують зі сплеском торгівлі і виноробства у нашому краї. "Винний льох", який іще звуть Амбаром, є найдавнішим з ужгородських сховищ продуктів (кремезна споруда, датована 1781 роком, є пам’яткою архітектури).
Ідея провести свято вина у "Винному льосі" належить Ужгородському міському голові Вікторові Погорєлову. Нині в самих старовинних підвалах кипить робота – звідти прибрали кілька вантажівок непотребу, адже роками приміщення було в занедбаному стані. До речі, подвір'я старого будинку облагородили ще у вересні – його розчистили й огородили кованим парканом, - повідомили в прес-службі Ужгородської міської ради.

Фото Сергія Гудака

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання