Новини

«Голос» на Закарпатті: команда на вибори і плани щодо розбудови

Вчора, 14 червня, партія «Голос» Святослава Вакарчука представила команду на Закарпатті. Зустріч відбулася у відкритому форматі, поблизу Ужгородського замку.

Згідно з озвученою інформацією, до партійного списку «Голосу» включені чотири представники від Закарпаття: Юрій Світлик, Павло Гомонай, Олег Белейканич та Людмила Лівак.

На мажоритарних округах команда «Голосу» виставили 5 кандидатів:

  • 68 округ (Ужгород, Ужгородський район) – Михайло Савчин, професор, конституціоналіст
  • 69 округ (Мукачево) – Олександр Шершун, громадський активіст, працює у сфері туризму
  • 71 округ (Хуст) – Іванна Розман, педагог
  • 72 округ (Рахів, Тячів) – Олександр Данилюк, військовий хірург
  • 73 округ (Виноградів, Берегово) – Тарас Керечан, економіст, представник ІТ-сфери

На 70 окрузі «Голос» не виставив свого кандидата.

Про команду

Представляючи закарпатську команду «Голосу» її лідер Юрій Свтілик зазначив: «У нас є віра, точно є спільні цінності, натхнення і бажання до змін. У нас формується і вже є кістяк команди. Тому запрошуємо закарпатців приєднуватися до цього процесу, ми спільно будемо творити зміни».

«Наша команда – не технологічний проект, це команда, яка може змінити нашу країну, наше Закарпаття. Ми обов’язково будемо йти і на місцеві вибори, і доб’ємося  успіху»,  – додав Павло Гомонай.

Громадський активіст Василь Маняк пізніше додав: «Практично вся команда – це люди, об’єднані Майданом. Етап Революції Гідності дав можливість перевірити кожного і тому коли з’явилася платформа, яка, я сподіваюся, об’єднає всі здорові сили у країні для реалізації таких потрібних нам реформ. На жаль, окрім початку децентралізації і реформи поліції у частині патрульної поліції не реалізовано нічого. Ми шукали таку можливість і нарешті її знайшли. Прийняли рішення включитися у процес. Радий, що були оцінені ті досягнення, які ми зробили під час Революції. Обіцяю, що зробимо усе, щоб Україна і конкретно Закарпаття мали можливість змінюватися. Нам буде потрібна допомога, бо це роки важкої, клопіткої праці».

Чому «Голос»?

Як пояснив Павло Гомонай, команда вибрала спільний із «Голосом» шлях, оскільки це був шанс «виставити чистих кандидатів»: «Громадський конвент, який сформувався під час Євромайдану, прийняв рішення брати участь у виборах із партією «Голос». Чому саме «Голос»? Це дуже просто пояснити. Це – перший випадок, коли ми мали можливість сформувати команду, сформувати її разом із громадою і виставити абсолютно чистих кандидатів. Завдяки цьому ми отримали кандидатів, за якими немає шлейфів, які є розумними, активними спеціалістами у своїй сфері».

Пряма мова

Михайло Савчин: «Я – юрист за освітою. Хочу сказати і донести людям дві речі: депутат Парламенту по мажоритарному округу має забезпечити комунікацію із виборцями і дуже багато буде обіцянок вам і без пробачень, які закінчаться тим, що кандидат обіцятиме блага, які відносяться до компетенції місцевої влади. Оскільки Закарпаття є дотаційне, треба пояснювати людям, як все забезпечується.

Депутат ВР повинен забезпечити відповідальність влади, Парламент має контролювати роботу Уряду. Я родом із Ужгородського району, із простої селянської родини, тому добре знаю життя нашого краю, знаю, що попередня обласна влада гальмувала процес формування ОТГ, і є певні напрацювання і думки, як це розблокувати, бо це – перспектива розвитку малих громад. Є проблема комунікації громади Ужгорода і треба будувати цивілізовані стосунки з великим Ужгородом і з навколишніми маленькими селами».

Олександр Шершун: «Працюю у туризмі та громадській сфері. Бачу ряд викликів для нашої країни, які видно під час спілкування і з людьми з інших областей, і з місцевими мешканцями. Коли співвідносиш ці картинки, то ти ці проблеми виявляєш. Деякі з них лякають. Закарпаття – ключ Карпат, ключ зі сходу на захід. Якщо ми будемо дорожити ним виключно як ключем і не будемо розвивати інфраструктуру, то це не є шлях до розвитку.

Мукачево – логістичний хаб, який розвивається, але може розвиватися на значно більшому рівні.  Село Довге, наприклад, регіональний хаб, але його потенціал не використовується зовсім.

Ряд інших важливих викликів – таких як прискорення децентралізації, від якої, в силу певних причин ми відстали так на 2-3 і це треба наздоганяти, бо з децентралізації починається все. Ми будемо добивати всього, щоб цей процес прискорити».

Іванна Розман: «Освітня реформа і підтримка екології – одні із пріоритеті. Розумію, що змінювати школу і місто – це одне, а змінювати країну – зовсім інше, але коли вже випала така можливість, є така честь, то я буду старатися. Не лише для себе і своїх дітей, а й для всієї країни».

Олег Белейканич: «Для мене це (рішення брати участь у виборах – Авт.) –  логічний крок. На шляху, на який я став у 2014 році, – це Майдан і війна по теперішній час, – всі бачать, що необхідні зміни. У мене є бажання і внутрішній поклик працювати для цих змін. Знаєте, як працює кулемет Калашникова? Там є 200 патронів і щоб попали у ціль дві кулі, треба вистрілити 200 патронів. Я готовий бути серед тих 198 патронів, щоб наша країна отримала ту ціль і мала рух у майбутнє».

Людмила Лівак: «Для мене участь у проекті була складним завданням і викликала багато сумнівів. Але треба було наважитися. Подумала, що мені не страшно йти разом з людьми, які мають спільні цінності. У політичному житті ми за останні 5-6 років були всі дуже скромні, недооцінювали свої сили, вважали, що не маємо відповідних ресурсів, некомпетентні. Але зараз бачимо, що якраз некомпетентні не соромляться. Це мене насторожує. А з іншого боку – мотивує об’єднуватися з іншими людьми, які мають спільні цінності. Тому що я наразі не бачу себе в Парламенті, я далеко у списку. Але однозначно на парламентських виборах робота не закінчується і я сподіваюся, що ми зможемо і розвивати місто, це важливо. Тому я тут».

Про розбудову партії в області

Юрій Світлик, відповідаючи на питання журналістів, зазначив, що «Голос» планує розвивати осередки у різних районах Закарпаття, але – не одразу: «Вся кампанія «Голосу» побудована на волонтерських засадах. Бо у нас немає олігархічного фінансування і слава Богу! Тому ми і тут. Ми не хочемо брудних грошей, хоча пропозицій вистачає. І ми вважаємо, що це – найбільш правильний шлях.

Особисто я не прихильник таких процесів – швидкоплинних, дотермінових виборів, коли хаотично підшуковуються люди, бо це неправильний шлях. Політика – це не шоу-бізнес і  не гра. Нас поставили у ці умови і  ми їх прийняли, а далі будемо працювати над серйозною, потужною розбудовою команди на Закарпатті. «Голос» буде представлений у кожному районі, у кожному населеному пункті. І буде не просто представлений, це будуть достойні, професійні люди.  Але зараз, протягом цих двох місяців про активну розбудову не йдеться, працюємо, шукаємо людей на місцях, але не спішимо».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.