Новини

Одна ніч на Майдані

«Найкраща ніч» ... «Найкраща у світі ніч – українська новорічна ніч на Майдані 2014»



Метрополітен. Станція Олімпійська. До Майдану треба проїхати всього одну зупинку, але потяг ніяк не прибуває. На годиннику – 15 хвилин до Нового року. Закономірно, що люд у підземці нервує – перспектива зустріти Новий рік у метрополітені аж ніяк не радує.

П’ять хвилин чекання і потяг таки прибуває. Всередині вагон дощенту набитий людьми. Хтось співає відоме «5 минут». Три-чотири хвилини і ми на станції «Майдан Незалежності», але це ще не Майдан. Щоб встигнути –  доведеться поквапитися. Як тільки двері метро прочиняються – ноги в руки і до ескалатора. За хвилину до 2014го - вибігаю на Площу, а там не проштовхнутися. Як потім підрахували експерти, за найскромнішими підрахунками, нас на Майдані було 200 тисяч. На сцені – лідери опозиції та активісти Євромайдану. Руслана просить увімкнути ліхтарики на мобільних. Починаємо виконувати державний гімн.

І понеслось: вітання, салюти,

шампанське (здебільшого безалкогольне) і традиційний олів’є.

Зі сцени лунає Русланине «Ей-фо-рі…, ей-фо-рі-я!» і дуже влучно характеризує все те, що зараз відбувається на головній площі країни. Ловлю себе на думці, що вперше бачу стільки щасливих, усміхнених облич. Для України це аж ніяк нетипово.

Перша година пройшла непомітно. Щоб не заснути – йду по кофеїн. Біля ятки з кавою вишикувалася кількаметрова черга. Зрештою, підкріпляюсь його величністю подвійним еспресо. Як на мене, дуже вдалий початок нового року.

На дворі мінус один, аби погрітися – навідуюсь до земляків. В наметі тепло і вже накрито стіл. За ним - балачки про революцію та нещодавній похід на Межигір’я. Едуард Шуфрич (із синьо-жовтою стрічною біля шиї) розповідає про свого одіозного двоюрідного брата – Нестора.

Каже, що зовсім різні і на тому ґрунті часто виникають серйозні чвари. Отак за балачками тікає й друга година 2014го, а я дислокуюся до ще одного пункту, де оселилися закарпатці. Вони гріються на вулиці, біля бочки з дровами.

За багаттям наші заробітчани розповідають про заміські будиночки, що будували для українських слуг народу. Згадують сумнозвісне Межигір’я і ще три будинки ВФЯ у Києві, шикарно оздоблених та під надійною охороною. Згодом мою увагу привертає чоловік навпроти, придивившись я помітила, що у лівій руці він тримає праску. Так-так, праску! Питаю для чого, а він лише загадково посміхається. Наполягаю на запитанні і людина-праска здається – на деталі, пояснює.

Майже четверта.Зі сцени хвалять закарпатський бограч. Кажуть – такий гострий, що не дає спати. Закарпатці ж, аби не спати, роздобули вареної кави. Під спів гурту «Мандри» – частують людей біля діжки.

«Не спи, моя рідна земля!
Прокинься, моя Україно!
Відкрий свої очі у світлі далеких зірок!» 

І незважаючи, що ніч позаду – публіка не розходяться, біля сцени велелюдно. Не забуваємо кожної години виконувати державний гімн. Трохи замерзши, знаходжу місце біля однієї з діжок, що неподалік сцени. Тут довкола вогнища зібралися хлопці і дівчата з Харкова, Івано-Франківська, Донецька, ну і Закарпаття. Переважно мовчимо - куняємо. Хтось раз-по-раз підкидує дрова, а з неба – як сніг на голову – починає падати чи то накрапати – сніг. Щоб трохи розрухатися – стрибаємо під «Хто не скаче той Азіров». Так би мовити, ранкова зарядка. Ближче до восьмої розвиднюється. Площа спустошується і просякнуті димом (ароматом Євромайдану) люди чимчикують відсипатися.

Хто ж залишився – колядують:«Нова радість стала, яка небувала… Даруй літа щасливії нашій Славній Україні».І для найстійкіших о пів на дев’яту вмикають новорічне звернення Народу України до президента України:«... Хотілося б, щоб у новому році ми прокинулися у сильній та вільній країні, а не в Радянській республіці. Так хочеться, щоб Україна нарешті любила свого Президента, як Франція любить свого, як Америка пишається своїм…». 

P.S.

P.P.S.Якщо Ви хочете пережити подібну ніч – поспішіть на Майдан. Різдвяне дійство на Євромайдані обіцяє бути не менш феєричним.

Одну ніч на Майдані провела Галина Сернівка

Прожити 1 день не  так, як ви звикли зазвичай, змінити оточення чи місце перебування, інтер’єр чи рід занять. Такий день точно не пройде дарма:  можливо додасть свіжих емоцій, підштовхне до нових ідей або ж трішки змінить одноманітний потік буденних справ.

 Zaholovok.com.ua вирішив розпочав ще один проект - «Один день».  Ми проводитимемо його в різних ситуаціях і місцях. А враженнями поділимося з вами :)

 

Читайте також:

«Один день на балконі»

«Один день у лісі»

«Один день в електричці»

«Один день на березі осіннього моря»

"Один день з оленями"


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.