Новини

Галина Розкута: «Всі мої герої – з життя»

Сьогодні в ужгородській книгарні «Кобзар» з відвідувачами спілкувалася закарпатська письменниця Галина Розкута.

Літераторка у книжковому магазині представила кілька своїх книг і розповіла, які з них для неї є найдорожчими. «Кожна книжка для мене особлива, кожна – дорога. З кожною з них пов’язані якісь приємні спогади, події. «Довга путь із забуття» запам’яталася тим, що для неї довго збирала матеріали. Книга була видана до 70-річчя Карпатської України. Тут описується її доля ще з часів князя Лаборця  у снах одного хлопця. Історичні дані для видання збирала дуже ретельно, кожне слово – виважене. Я уродженка Хуста і сама знаю кількох людей, які були учасниками подій на Красному Полі. Книга невеличка, але змістовна, у неї дуже багато вкладено. І, чесно кажучи, мені трохи шкода, що вона пройшла якось непомітно».

Галина Розкута частіше пише у віршах. ЇЇ історії – дійсно правдиві. «Багато своїх персонажів «списала» з реальних людей. Навіть герої моїх дитячих книжок «списані» з діточок з дитсадочка. Книга «Романко – мамине дитя» написана після відвідин дитячого садочка: я домовлялася з керівництвом закладу, приходила, спостерігала за дітками, вибирала образи. І так народжуються герої моїх книг».

«Біла ворона» Галини Розкутої містить і деякі автобіографічні моменти, а герої усіх творів мають стосунок до цього крилатого визначення: «Книга розрахована на дітей шкільного віку і багато персонажів взято саме з образів школярів,  – я ж вчителька. Дуже цікаво спостерігати за поведінкою дітей. Саме з яскравих моментів потім формуються образи героїв».

«Жаль, що зараз ситуація з виданням книг в Україні не дуже втішна. Фінансові проблеми даються взнаки. Зараз книгу і видати дорого і, відповідно, для читача купити її також недешево. Читають не всі, але, якби книги були доступнішими, то кількість їх любителів, думаю,  відчутно збільшилася б. Зараз так виходить, що продається краще, те, що несе не дуже високу мораль, духовність. Дуже багато у текстах ненормативної лексики. Шкода дітей, які це читають, дійсно шкода. Бо вбирають у себе це все і, виходить, що література калічить душі дітей. Треба більше доброго, більше світлого», – вважає Галина Розкута. 

Оксана Нірода, спеціально для Zaholovok.com.ua

Фото Анни Семенюк

Довідка Zaholovok.com.ua:

Упродовж 18-ти днів (з 1 по 18 грудня) у найвідомішому книжковому магазині Ужгорода "Кобзар" можна буде зустрітися, поспілкуватися, випити запашну каву з найвідомішими закарпатськими письменниками. 

Організатори: кафедра туризму УжНУ, Ужгородський прес-клуб та книжковий магазин "Кобзар" запрошують всіх книголюбів поспілкуватися "наживо" з сучасними класиками закарпатської прози та поезії.

Щодня письменники чекатимуть на Вас з 12.00 до 13.00 (можлива зміна часу, слідкуйте за інформаційним таблом магазину "Кобзар" та нашими повідомленнями). 

Закінчиться акція 19 грудня на Святого Миколая о 17.00 у магазині "Кобзар" традиційним нагородженням кращих видань Закарпаття.

В акції вже взяли участь: Роман Офіцинський, Галина МаликСергій ФедакаМирослав Дочинець,Іван ПетровційПавло ЧучкаЮрій ТуряницяОльга Тимофієва, Василь Кобаль, Ольга КустрьоМихайло Рошко та Іван Хланта. Про наступних учасників читайте на нашому сайті та стежте за анонсами.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.