Закарпатські виші планують підняти ціну за навчання?

Вітчизняні інститути та університети планують з вересня підвищити плату за навчання "на контракті". Для тих, хто вже навчається, ціна знань залишиться незмінною. У самих вишах подорожчання аргументують тим, що всюди все подорожчало, виросли зарплати викладачів, комуналка, тому і ціни не можуть залишатись незмінними, - ТСН.

Варто зазначити, що ціни змінюються дуже по-різному. У приватних навчальних закладах, наприклад, вирішують дилему, як і оплату вище встановити, і студентів не втратити. Державні вузи за зміну ціни повинні звітувати. "Вузи мають право переглядати вартість нових контрактів, наприклад, враховуючи інфляцію, і роблять це ще в травні, ставлячи до відома міністерство", - говорить Ольга Щеглова, співробітник департаменту економіки і фінансування Міносвіти. 

У першу чергу скаржаться на підвищення оплати абітурієнти великих вузів - наприклад, в Київському, Одеському та Львівському національних університетах, КПІ, Львівській політехніці. "Якщо людина вступила, уклала контракт, то сума, прописана в ньому, не зміниться за роки бакалаврату чи магістратури. А для тих, хто вступає зараз, на деякі спеціальності встановлена інша вартість навчання", - розповів Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ. За його словами ціна варіюватиметься ще в залежності від факультету. Наприклад, найвища ціна у на юрфаці, 30 тисяч гривень на рік, залишиться без змін. Подорожчає мехмат, фізика, радіофізика і т д.

Zaholovok.com.ua взяв коментар про зміни ціни на навчання у проректора з науково-педагогічної та виховної роботи УжНУ Федора Шандора: «Кожен вуз, у тому числі УжНУ, має можливість коригувати у рамках діючого законодавства оплату стосовно навчання. Оскільки кошти йдуть саме на спецфонд університету». Як повідомляв раніше Микола Палінчак, декан факультету міжнародних відносин УжНУ, доцент, наразі керівництво вузу вивчає питання зменшення оплати за другу освіту.

Водночас у ЗакДУ можна навчатись одночасно за двома спеціальностями з перезарахуваням значної кількості дисциплін, та сплачувати за здобуття другої вищої освіти лише 25% вартості навчання.

Зображення користувача Strannik.

Добрый день! Чтобы подобные новости нас не волновали, нам просто нужно больше зарабатывать. Семейный, легальный, простой бизнес решает все проблемы. Имеем большой стаж и опыт в создании и раскрутке такого бизнеса. Подойдет любому человеку. Всесторонне поможем. Николай, г. Киев. Обращайтесь teamwwd@ukr.net

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання