Новини

Закарпатські угорці можуть поплатитися за вибори до парламенту Угорщини

Закарпатці з угорськими паспортами можуть бути притягнені до відповідальності за участь у виборах до парламенту Угорщини через заборонене в Україні подвійне громадянство.

Про це у коментарі щодо ситуації з початком угорської політичної агітації на Закарпатті  Zaholovok.com.ua повідомив політолог, історик, професор УжНУ Сергій Федака.

За його словами, закарпатці, які, окрім українського, мають і угорський паспорт, і, відповідно, готуються до участі у парламентських виборах Угорщини,  можуть бути притягнуті до відповідальності: подвійне громадянство в Україні заборонене.

«В участі закарпатців-угорців у виборах до парламенту Угорщини нічого дивного немає. Україна також реалізовує право голосу для українців, які живуть за кордоном. Але тут виникає неоднозначна колізія, оскільки, не секрет, що деяка кількість закарпатців мають подвійне громадянство. Воно в Україні заборонене Законом. Відповідно, ті, кого спіймають на цьому, можуть понести відповідальність», – каже Сергій Федака.  

На його думку, якихось екстраординарних наслідків ситуація з угорськими виборами на Закарпатті та, відповідно, участь у них закарпатських угорців, не викличе:  «Реалізація виборчого права для громадян, які живуть закордоном – це цілком нормально.  Єдине, що  викликає запитання – подвійне громадянство. Щодо ж угорських партій, то вони завжди конкурували між собою. Тому і тут ситуація не мала би змінитися. І настрої закарпатців щодо їх політики, відповідно, також», – вважає Сергій Федака.

Нагадаємо, з 1 серпня Національна Виборча Контора (NVI) розпочала реєстрацію  угорців, які проживають за кордоном і не мають в Угорщині постійного місця проживання.

Влітку, за словами керівника Національної Виборчої Контори Ілони Палфі, було надіслано 233406 листів-запрошень для реєстрації виборців. Однак, їх не отримують громадяни, які живуть на території Словаччини, Австрії та України, де подвійне громадянство заборонене. Інформацію для цих громадян  збираються повідомляти іншим способом, наприклад через ЗМІ.

З 1 листопада заяви на реєстрацію до Виборчу Контору прийматимуться електронним шляхом.

У вкладеннях висланих листів , крім інформаційного листа є бланк, який за 15 днів до дня початку виборів слід відіслати назад в Контору у доданому конверті.

Відносно способу голосування листом Ілона Палфі повідомила, що конверти з передвиборчою документацією буде послано і тим виборцям, які вже зареєструвалися, хоча на прохання виборця конверт може бути вручений йому особисто. Пакет передвиборної документації містить бюлетень для голосування, бланк для ідентифікації виборця, необхідні конверти та інформаційний лист.

Виборчий бюлетень вкладається у внутрішній конверт, який запечатується, а в зовнішній конверт вкладається ідентифікаційна декларація.

Внутрішній конверт може бути розкритим тільки в Національній Виборчої Конторі , а сам процес може контролюватися Національної Виборчою Комісією (члени якої є делегатами присутніх в списку партій), представниками преси, по 5 спостерігачів від партій за списком, міжнародними спостерігачами. Громадянин, який  не має постійного місця проживання в Угорщині може переслати пакет зі своїм голосом до Центральної Виборчої Контори поштою або передати його в представництві Угорщини , або в будь-якому угорському виборчому пункті в даному виборчому окрузі.

За словами Ілони Палфі, голосування листом  застосовують у 18 країнах Європейського Союзу , в Сполучених Штатах і Канаді.

За посиланнями  можна отримати бланк реєстрації , а також деталі та відомості щодо подання заяви про включення до списку виборців.

Comments Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.