Новини

Які вірші люблять і цитують напам’ять закарпатці?

Днями у світі відзначили Міжнародний день поезії. Zaholovok.com.ua поцікавився у закарпатців, які віршовані рядки тримають у пам’яті та твори яких поетів і поетес полюбляють. У розділі "Культурний момент" також перегляньте, чиї вірші читають закарпатці

Наталія Ворона, президент громадської організації «Красуні Закарпаття»
                                    
Поезію, і взагалі читати, люблю ще з дитинства – в мене вдома була велика бібліотека. Був час, коли й сама писала вірші. Зараз надаю перевагу російськомовним авторам – Олександру Блоку, Анні Ахматовій, Михайлу Лєрмонтову, хоча дуже люблю творчість і наших, українських – Ліни Костенко і Тараса Шевченка. Мій улюблений автор – Сергій Єсєнін, який пише просто, доступно і красиво. До речі, ми з ним народилися в один день. Окрім віршів Єсєніна, мене захоплюють і його життєві принципи, його ставлення до кохання і до життя загалом. На відміну від Цвєтаєвої, вірші якої надто депресивні для мене, Єсєнін пише оптимістичніше, безтурботніше – це мені набагато ближче.

Ще мені дуже подобається Омар Хайям та афоризми. У мене їх ціла колекція. Люблю строфу, з якою виходила на привітанні у своєму першому конкурсі краси — «Ужгородська красуня»:

Что же такое красота?
За что её обожествляют люди??
Это сосуд,в котором пустота
Или огонь, мерцающий в сосуде?..



Маріанна Кляп, проректор Закарпатського державного університету

Люблю поезію Івана Франка. Чому? Вона є дуже глибокою і, мабуть, співзвучна до мого сприйняття світу. Одним з улюблених віршів є «Ой ти, дівчино, з горіха зерня». А рядки —


Який же дар дістався тим,
що так дітей навчити вміють!
Мені здається, в дарі тим
найбільш любові дісталось їм.



Михайло Рошко, письменник, професор, в.о. декана факультету романо-германської філології УжНУ

Свої смаки я відобразив у книзі «Поетичні шедеври ХХ століття», тому досить важко виділити тільки кілька імен. Найбільш близька мені творчість Сергія Єсєніна, Олександра Блока, Ліни Костенко, Василя Симоненка та рання поезія Ахматової. Хороших поетичних рядків можу назвати багато, одними із них є уривок із вірша Гумільова:



Так век за веком - скоро ли, Господь? -

под скальпелем природы и искусства,

кричит наш дух, изнемогает плоть,

рождая орган для шестого чувства.

поетична цитата Блока:

И смотрю, и вражду измеряю, ненавидя, кляня и любя:

за мученья, за гибель — я знаю —всё равно: принимаю тебя!

і рядки з поезії Юрія Римарука:

Ти помер. І що змінилося? Що зробилось навпаки?

Світ хисткий, неначе милиця. Лід ламкий, немов кістки.


Віктор Щадей, секретар Ужгородської міської ради

Я люблю вірші Василя Симоненка, Василя Стуса, Ліни Костенко, Івана Франка і Тараса Шевченка, серед авторів-сучасників надаю перевагу віршам Сергія Жадана і Юрія Андруховича. Не можу сказати, що поезію люблю більше, аніж прозу – вони для мене рівноцінні. Однак деякі емоції таки краще виразити і сприйняти саме за допомогою поетичного слова. Якщо звести мої улюблені віршовані рядки до двох, то це буде твердження Симоненка:

Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя

 і Гете:

Лиш той життя і волі гідний, хто б'ється день у день за них


Андріана Шпілька-Завадяк, голова профкому студентів УжНУ

Я читаю переважно прозові твори, однак із поетів виділяю творчість Анни Ахматової, Сергія Єсєніна, Ліни Костенко, Тараса Шевченка і Едуарда Асадова, якого вважаю генієм. Його творчість сповнена легкістю, любов’ю, написана про молодь і для молоді, до прикладу, вірш «Они студентами были, они друг друга любили». Вірші я читаю доволі часто, тематику і авторів вибираю відповідно до настрою. Крім того, люблю слухати вірші, покладені на музику, адже так можна набагато краще вловити зміст певних рядків.

Катя Брижань, спеціально для Zaholovok.com.ua

Костянтин Куцов (не перевірено)

Пані Наталія мало попутала))) "А если это так, то что есть красота
И почему её обожествляют люди?
Сосуд она, в котором пустота,
Или огонь, мерцающий в сосуде?" - це не Хаям, а - Николай Заболоцкий

пт, 23/03/2012 - 23:58 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.