Новини

Валентинки від кінематографу, або 8 стрічок, які варто переглянути в День всіх закоханих

Не за горами день всіх закоханих, або ж «свято, яке видумали компанії, які створюють вітальні листівки, щоб змусити людей почуватися паскудно», за словами Джоела із фільму «Вічне сяйво чистого розуму». Хтось обожнює це свято, мовляв, саме 14 лютого можна символічно зізнатися в своїх почуттях вперше або вкотре. А хтось, ігноруючи всюдисущі червоні сердечка, нарікає це свято найгіршим днем в році.

 

Та як би там не було, 14 лютого таки виділяється червоним кольором в календарі, а якщо романтичний настрій ніяк не хоче з’являтися, його можна створити самостійно – за допомогою перегляду кінофільмів. Наодинці чи разом з кимось, фільми піднімуть настрій, допоможуть знайти відповіді на питання і поставити питання до певних тверджень.

Отже, що варто переглянути для створення «валентинівського» настрою?

        
«Париж, я люблю тебе» (2006) – своєрідна кінозбірка, кіноальманах, що складається із 18 історій і змінює свій сюжет через кожні кілька хвилин, переносячи глядача за одного району Парижу в інший. Незмінним залишаються тільки любов і місто, яке, власне, і є уособленням цієї любові. Фільм рекомендовано: тим, хто вірить у випадковості, у близькість душ, в почуття з першого погляду, у вічність почуттів, взагалі, всім тим, хто вірить.

 «Крізь всесвіт» (2007) – історія кохання, розказана головними героями  за допомогою пісень легендарної ліверпульської четвірки «The  Beatles». В центрі фільму трикутник – британець Джуд, американка  Люсі і актуальна настанова «бітлів» - «All you need is love». Фільм  рекомендовано: тим, хто бунтував чи бунтує, хто кохав чи кохає, хто  любив чи любить «The Beatles».

 

«День святого Валентина» (2010) – найбільш символічний фільм до дня закоханих, який поєднує історії багатьох людей, багатьох «кохань», які, як виявляється, пов’язані між собою. Хороша музика, цитати, які змушують задуматися, нестандартні персонажі і історії – непогана голлівудська романтична страва для свята. Фільм рекомендовано: тим, хто хоче відволіктися від буденності, перенестися в сонячний Лос-Анджелес і знайти себе в одному з героїв фільму.

 «Одержимість» (2004) – фільм про любов пристрасну. Глядач живе  разом з героєм, який шукає кохану, що зникла. Минуле, майбутнє,  емоції, факти, ігри, інтриги, саундтреки, герої закручуються і закручують  нас заразом, щоб дійти до фіналу, неочікуваного і  непередбачуваного. Фільм рекомендовано: тим, хто любить фільми  про любов, але втомився від одноманітності сучасних мелодрам.

 


«Коли  Гаррі зустрів Саллі»
(1989) – фільм-легенда, фільм-урок, фільм-знак. Герої фільму – лід і вогонь, чорне і біле, інь і янь - проходять кілька стадій стосунків – від взаємної неприязні до сильної дружби. А там раптом і кохання приходить, вірніше, не кохання, а розуміння того, що воно було завжди. Фільм рекомендовано: тим, хто не вірить у дружбу між чоловіком і жінкою, тим, хто вірить у дружбу між чоловіком і жінкою й бачить там тільки дружбу, тим, хто хоче «відрити очі».

 «Інтуїція» (2001) – стрічка, яка дає зрозуміти, що від долі втекти  неможливо. Двоє молодих людей одразу після зустрічі пишуть номери  телефонів на книзі і банкноті, мовляв, якщо судилося – зустрінуться  ще. Впродовж років вони пам’ятають одне одного і намагаються  знайти, але чи судилося таки? Фільм рекомендовано: тим, хто хоче  розслабитися і відпочити від рожевих ведмедиків і сердечок, тим, хто  не звик покладатися на долю і тим, хто ще не закоханий.

«Поки ти спав» (1995) – фільм про дівчину, яка не наважується познайомитися з чоловіком своєї мрії. Випадок грає їй на руку – вона впритул наближається до здійснення заповітного бажання. Однак доля має дещо інші плани щодо героїв фільму. Фільм рекомендовано: тим, хто хоче посміятися і поплакати від щастя, тим, хто має звичку дивитися в завтра і не бачити того, що має сьогодні.

 

 «Вічне сяйво чистого розуму» (2004) – фільм, де більше, ніж любов,  більше, ніж проста історія двох людей. Сюжет трохи заплутаний, але це  не заважає сприйняттю, розумінню і усвідомленню всієї лавини  почуттів, яка накриває вже під час фінальних титрів. Після перегляду  приходить усвідомлення того, що справжнє кохання ні хімією, ні  фізикою, ні медициною «не візьмеш». Фільм рекомендовано: тим, хто  зіштовхнувся з проблемою «і разом важко, і окремо тяжко», хто ще не зустрів свого кохання, або вже «втомився» від нього.

 

Сучасний кінематограф вражає кількістю і різноманітністю своїх дітищ, тож вибір стрічки на вечір не стане проблемою. Сподіваємося, що наші поради згодяться, а холодний зимовий вечір стане по-справжньому теплим.

Катя Брижань, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.