Новини

В Ужгороді забили на сполох: через закинуті підвали може згоріти півміста

До редакції Zaholovok.com.ua звернулися мешканці будинку Л. Толстого 33 міста Ужгорода із скаргою на бездіяльність міської влади, відділу  Управління житлово-комунального господарства нашого міста та ЖРЕР № 4 ДКП Мандича Ю. В. до обов’язків, якого безпосередньо належить обслуговування даного будинку. 
Мешканці будинку ( під зверненням підписалися 25 осіб) закликають владу розібратися з закинутими підвальними приміщеннями, які мали б належати людям даних будинків, а не людям без постійного місця проживання. Так 16.04.2014 близько 18:30 -19:00 за к.ч. у 2-му під’їзді  підвального приміщення цього будинку трапилася пожежа. Зібралося чимало охочих подивитися на дії пожежної бригади - цікаво спостерігала і дітлашня, і дорослі що збіглися, хто за дітьми, а хто на сморід і дивний запах який до речі присутній і до сьогодні, можна було дізнатися і про деталі, безпритульна людина, майже хильнула зайву чарку, і задрімала з цигаркою, в результаті ліжко і різних мотлох зайнялися.
«Дякувати Богу, що ніхто не постраждав і це все сталося не вночі, і це все можна сказати в центрі міста, навпроти Обласна закарпатська лікарня -  різні могли бути наслідки цього», - кажуть мешканці.   
Підвалів таких у нашому місті вистачає, і  саме тому люди намагаються поширити і обговорити з більшістю небайдужих ужгородців цю проблему, адже  не так давно( 20 лютого 2013 року)  у цьому ж будинку проте в 1-му під’їзді виявлено труп невідомого чоловіка. Навіть це втрачене людське життя не зробило ніяких висновків для керівництва ЖРЕРу. Зрозуміло, що не має фінансування і все ж звичайна колодка, або заварені двері зробили бодай яку користь.
Мешканці вже підготували відповідну заяву до ЖРЕР, яку передадуть в установу. І чекатимуть на реакцію чиновників.

 

 

 

Comments
Зацікавлена особа (не перевірено)

До власників квартир №№ 22, 20, 16, 5, 1, 2: перш, ніж підписувати заяви, сплатіть борги по квартплаті, відповідно, в сумах: 2985,64 грн., 1244,90 грн., 4485,26 грн., 575,63 грн., 2704,46 грн., 796,56 грн. (МИ ЖИВЕМО ПРИ КОМУНИЗМІ???) А власникам квартир №№ 4, 30, 31, 26, 27, 22,, 23, 24, 19, 20, 11, 5, 2 не завадило б звернутися до обслуговуючої організації з приводу укладання договору! Для того. аби надавати послуги, ЖЕК має мати гроші, а заборгованість мешканців будинку по квартплаті становить на 01.04.2014 роки "лише" 49458,83 грн.

Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", споживач зобов'язаний оплачувати послуги у строки, встановлені договором або Законом.
Відповідно до пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", власники квартир багатоквартирних будинків (до них належать і власники квартир у кооперативних будинках та викуплених квартир) є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і повинні сплачувати свою частку витрат у загальних витратах на утримання будинку (житла) та прибудинкової території пропорційно до займаної площі.
Згідно зі статтею 382 Цивільного кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також співвласників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Відповідно до статті 360 Цивільного кодексу України, співвласник, відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.

Згідно статті 68 Житлового кодексу УРСР (чинного дотепер) наймач або власник житла зобов’язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги, причому незалежно від того, чи є підписаний договір, оскільки правовідносини із ЖЕКом виникли з факту Вашого проживання або придбання квартири, яка знаходиться в багатоквартирному будинку, що обслуговує ЖЕК.

Тарифи на надання послуг комунальними підприємствами затверджені рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради № 82 від 25 березня 2009 року, відповідно до якого встановлюється вартість за 1 м2 загальної площі в залежності від кількості послуг, що надаються підприємством; перелік послуг затверджений рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради № 431 від 16 листопада 2011 року.

пт, 18/04/2014 - 14:45 Постійне посилання
Ужгородка (не перевірено)

У відповідь до від Зацікавлена особа (не перевірено)

До зацікавленого
Живу в даному будинку сплачую всі комунального без затримки, не маю ніяких боргів, тоді в чому я винна, що сусід не сплачує - хай ЖРЕР з ним судиться або приймає якісь міри. І ще, як Ви так обізнані в законодавстві, то поясніть чому, коли керівництво таке проінформоване і знає всі закони (невідомо коли їх вчить? Мандича і у його прийомні години рідко можна застати на роботі, як правило там засідає його затсупниця, ну він мабуть зайняти в робочий час чимось важливішим), то крім того, шо найняло двірника - я більше ніякої їхньої роботи не бачу, який сумлінно прибирає у дворі. Хай би хоч раз прозвітувалися перед мешканцями про свою роботу протягом року і про цільове призначення коштів, бо з 32 квартир з Ваших срів борги мають лише 6 квартир, відповідно решта 26 сумлінні платники, я щомісячно їм перераховую 63,66 відповідно за рік 764 грн і маю право вимагати знати що вони роблять.

вт, 22/04/2014 - 10:25 Постійне посилання
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.