Новини

В Ужгороді обговорять сепаратистські тенденції Закарпаття

Організовує сумнівне засідання "Інститут Західно-Українських студій"з Чернівців, який очолює політолог Олег Хавич. 

Серед українських політичних аналітиків та журналістів цей уродженець Чернівців, що мешкає зараз у Києві, відомий своїм інтересом до ідей федералізації України.

Голова ГО «Інститут міста Чернівці» Олег Хавич у 2011 р. працював керівником інформаційного блоку Міністерства культури України, в уряді прем’єра Азарова. Трохи раніше, під час виборів у депутати по одномандатному виборчому округу № 5 у місті Чернівці, він став учасником передвиборчого скандалу. 30 жовтня 2010 р. Чернівецька міська виборча комісія оголосила попередження кандидату у депутати Олегу Хавичу за використання агітаційних матеріалів з дизайном схожим на логотип партії «Фронт змін». Подібні факти, звісно, не дають підстав підозрювати у роздмухуванні сепаратистських тенденцій нинішню владу, але й розглянути таку гіпотезу також варто,  -пише "Тиждень". 

Про що ж йтиметься на засіданні у Закарпатті?

"Згідно "мінських домовленостей" Україна зобов'язалася надати "окремим районам" Донецької та Луганської областей "особливий статус": право мати "народну міліцію", впливати на призначення прокурорів та суддів тощо. Якщо це буде втілено в життя - чи не спрацює в Україні "принцип доміно", коли "особливого статусу" почнуть вимагати "окремі райони" в інших регіонах України?  Це питання надзвичайно важливе для місць компактного проживання національних меншин (угорців, румунів), які вже неодноразово заявляли про необхідність створення національно-культурних автономій. В Закарпатській області ситуація ще чи не найскладніша в Україні - додається "русинський фактор", - йдеться у анонсі.  

Організатори відзначають, що до відкритої дискусії на цю актуальну тему запрошені політологи, журналісти, політики та громадські діячі з Ужгорода, Мукачева, Чернівців, Львова та Одеси. 

Йдеться і про міжнародних партнерів заходу, а саме підтримку Міжнародної НУО Initiative Pro Mitteleuropa.

"Ми створили IPM, щоб забезпечити всіх, хто може ідентифікувати себе з великою ідеєю федеральної Європи, де країни і регіони можуть зберегти свою ідентичність через платформу. Наша мета полягає в тому, щоб високопоставлені міжнародні діячі зібралися разом і внесли свій невеликий внесок у позитивний розвиток європейської ідеї", - йдеться на сторінці організації. 

Нагадаємо, у розмові з експертами Zaholovok.com.ua вже виясняв, наскільки реальні сепаратистські тенденції у нашому краї. Більшість із них зійшлося на думці, що основи для подібних течій та втілення східного сценарію у нас немає. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.